![Прокуратура “знайшла” Карплюка: в суді розглядається справа про повернення мерських ділянок у Біличанському лісі](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/06/Sud-lito.jpg)
31 травня в Ірпінському міському суді відбулося чергове слухання справи про витребування земельної ділянки з чужого незаконного володіння. Відповідач — мер Ірпеня Володимир Карплюк. Земля знаходиться у Біличанському лісі.
Судове засідання пройшло під головуванням судді Оксани Пархоменко. До суду з'явилися представники прокуратури та Кабінету Міністрів України.
Нагадаємо, що
через помилку в позовних документах Карплюка назвали “Анатолійовичем” замість “Андрійовича”. І судові документи направляли до Стрижівки (Вінниччина), звідки відповідач родом. Оскільки таку особу там не знайшли, то вони повернулися назад.
![Прокуратура “знайшла” Карплюка: в суді розглядається справа про повернення мерських ділянок у Біличанському лісі](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/06/Bilych-lis-dereva.jpg)
Із пояснень прокурора стало зрозуміло, що друкарську помилку виправили. Але копію про уточнення позовних вимог Карплюку не направили. Думали, що він з'явиться до суду, де йому це й вручать.
Напевне, тепер уже шукатимуть “Андрійовича”, щоб дотриматися відповідних процедур. А це буде не легко, адже
у власності мера та його колишньої дружини — житлові будинки та квартири, і не лише в Україні, а й у Польщі.
До речі, відповідач декларує Ларису Карплюк як особу, з якою спільно проживає, але вони не перебувають у шлюбі.
Отже, розгляд справи відклали на 27 вересня на 11:00 для уточнення позовних вимог.
Справа з Біличанським лісом тягнеться ще з 2008 року, коли посадовці Коцюбинської селищної та деякі представники Київської обласної рад долучилися до дерибану цих земель.
![Прокуратура “знайшла” Карплюка: в суді розглядається справа про повернення мерських ділянок у Біличанському лісі](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/06/Bilych-lis-shema.jpg)
З державної власності вони відчужити більше 70 га лісу першої категорії. За допомогою підставних осіб розподілили на понад 500 ділянок задля подальшої забудови. Дві з них (по 0,15 га кожна) належать Карплюку.
Місцева громада активно відстоює цю територію, щоб повернути її у власність держави. Але ці ділянки уже по декілька разів перепродати.
![Прокуратура “знайшла” Карплюка: в суді розглядається справа про повернення мерських ділянок у Біличанському лісі](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/06/Piket-Bilych-lis-karta.jpg)
Завдяки позиції Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури
у 2018 році задоволено 42 позови щодо повернення державі з незаконного володіння громадян майже 6 га земель Біличанського лісу загальною вартістю понад 40 млн грн.
Ірпінський мер теж “переймається” питаннями збереження Біличанського лісу, навіть готовий подарувати свої ділянки у ньому національному парку.
Проте ми бачимо, що природні ресурси в Ірпені нищаться шаленими темпами. Ліс практично вирубали під багатоповерхову забудову. На черзі — промислові зони, заплавні землі та приватний сектор.