В Україні стартувала Велика Президентська Програма із реформування сільської медицини. І розпочалась вона із Вишгородського району. Президент України Петро Порошенко особисто взяв участь у відкритті інноваційного фельдшерсько-акушерського пункту у селі Боденьки. Глава держави зазначив - це абсолютно нова модель медицини. У сільській амбулаторії будуть знаходитись всі необхідні прибори для швидкого аналізу та діагностики.
На відкриття інноваційного фельдшерсько-акушерського пункту прибула і Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні. Вона зазначає, спільними зусиллями вдалося реалізувати цей проект. Над будівлею новітнього ФАПу працював французський архітектор.
Після урочистого відкриття та перерізання стрічки Президент особисто оглянув нову cпоруду. Збудувати її вдалося менше ніж за рік. Тут знаходяться кабінет щеплень, фельдшерський, оглядовий та маніпуляційний кабінети, а раз на тиждень прийматиме і гінеколог. Також мешканці селища у новому фельдшерсько-акушерському пункті зможуть перевірити зір, виміряти тиск та зробити кардіограму і майже одразу ж отримати результати. Саме такою і є телемедицина.
Особливості цього фельдшерсько-акушерського пункту, ще й в тому, що тут є службове житло. Адже цілодобова присутність лікаря у приміщенні фельдшерсько-акушерського пункту дає можливість надання невідкладної медичної допомоги в будь-який час. Житиме і працюватиме тут завідуюча ФАПу села Боденьки Ольга Омельчук. Саме їй глава держави вручив сертифікат на медичне обладнання.
Пані Ольга каже, вже готова приймати перших пацієнтів. А своїм житлом, більш ніж задоволена, адже там є всі умови.
У помешканні є все необхідне, починаючи від зубної щітки і закінчуючи посудомиючною машиною. Але найбільша перевага в тому, що вона ще й енергоефективна. Та споживатиме значно менше енергії. Про це зазначає і один з ініціаторів створення ФАПу, депутат Вишгородської районної ради Олександр Дзюба.
На відкриття нового ФАПу прийшли і мешканці села. У Боденьках проживає 428 людей. Кажуть, раніше за якісною медичною допомогою потрібно було їхати у районний центр, за 35 кілометрів, та вистояти чималі черги. Тепер все для них набагато простіше.
Цю споруду вже зараз називають прикладом практичного впровадження найновітніших технологій енергоефективності та функціональної ергономіки.