#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Київщина
Головні новини
Анонси

Презентація змін до порядку доступу до архівних матеріалів (анонс)

20.12.2019 Анастасія Грицай 0

23 грудня о 16:00 у Києві відбудеться презентація змін до Порядку користування документами Національного архівного фонду, що належать державі, територіальним громадам.

Презентація змін до порядку доступу до архівних матеріалів (анонс)

Зміни передбачають спрощення доступу користувачів до архівних матеріалів, щоб відновити права користувачів на вільне копіювання архівних документів.

На презентації будуть присутні Євгеній Горовець – перший заступник Міністра юстиції і Анатолій Хромов – голова Державної архівної служби.

Місце проведення заходу: м. Київ, Інформаційне агентство «Укрінформ», вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»).

Акредитація за номером: (044) 271-17-62 [email protected]

Нагадаємо, що починаючи з 2016 року до АМКУ почали надходити перші звернення-скарги від громадян щодо збору плати в архівних установах за послуги, які мають бути безкоштовними. Зокрема, йшлось про послугу з «надання документів для копіювання технічними засобами користувачів». Мається на увазі, що громадянин, попередньо заповнивши заяву користувача та замовлення на копіювання документів, отримує такі документи для копіювання у читальному залі архіву. Але якщо раніше самостійне копіювання було безкоштовним, то тепер із заявників вимагають кошти.

У Постанові Кабміну №639 від 1998 року було затверджено Перелік платних послуг, де прописані пункти на «виготовлення копій документів» і «надання документів для копіювання». Таким чином, за замовлену послугу копіювання засобами архіву потрібно платити, а виходить по факту, що і за самостійне копіювання власними засобами теж потрібно платити.

У березні 2018-го був затверджений новий Перелік, з якого прибрали пункт про «надання документів для копіювання». Право на отримання архівних документів для самостійного копіювання було збережене. Однак умови для такого копіювання прописали так ємко, що скористатись ними – практично неможливо.

Читайте також: Суд відновив права користувачів архівів на самостійне копіювання документів в архівних установах України

Джерела: Міністерство юстиції України, Наші гроші