Новини
Вишгород
Суспільство

Поради ФОПам – як уникнути боргів до бюджету


Що робити, якщо через карантин підприємець не може працювати?

На Вишгородщині станом на 1 грудня Державна виконавча служба стягнула  10 336 104 грн заборгованості до бюджету. Цьогоріч державні виконавці отримали  10 562 справи, закрили ж – 7 582. Інші ще знаходяться на виконанні. Там – або підприємства-банкрути, або ті, у кого немає коштів на рахунках. Про це «Погляду» повідомив начальник Вишгородського районного відділу державної виконавчої служби центрального міжрегіонального управління юстиції (м. Київ) Володимир ПОПОК. І зазначив, що є тенденція до збільшення кілкості справ.

Однак низку з них можна назвати спірними.

«Скажімо, податкова нарахувала борг, а підприємці запевняють, що у них все сплачено. У такому разі ми просимо зробити звірку, і якщо вона покаже, що заборгованості немає – ми не матимемо претензій», розповів Володимир Попок і зазначив, що нині низка  юридичних осіб та ФОПів припинили свою діяльність, відтак не в змозі платити. Дехто ж сплачує після заходів примусового впливу.

Однак нині для підприємців – досить непростй період. Через карантин немало з них змушені «взяти паузу», а то й закритися. Але Але ЄСВ їм все одно нараховують. Володимир Попок розповів, як у цій ситуації діяти ФОПам.

Фото ІА "Погляд"

«Якщо борг є – я б порадив звернутися до податкової і з’ясувати, чому його нарахували, якщо ФОП не працював. Якщо не влаштовує відповідь податкової – тоді логічно звернутися до суду. Якщо ФОП принесе відповідну ухвалу суду, то ми зупинимо провадження.  А щоб не допускати заборгованості – ФОПу потрібно теж звернутися до податкової і повідомити про призупинку діяльності у зв’язку з карантином чи іншими обставинами. Тоді не йтимуть нарахування.

 Якщо ж зовсім припиняють діяльність – треба знятися з податкового реєстру, бо поки ФОП у ньому буде, борг і пеню нараховуватимуть», зазначив Володимир Попок.

На його думку, нині правова грамотність наших ФОПів не завжди на належному рівні, і дехто з них не знає елементарних правил. У таких випадках він радить  консультуватися або з податківцями, або з колегами-підприємцями.

Як повідомляв «Погляд», допомогу на догляд за людьми з інвалідністю збільшать удвічі.

«Також «Погляд» інформував, що карантин посилили: 19 грудня в Україні почали діяти нові обмеження.

​Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.