#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Політика

Понад мільярд доларів щороку: МВФ порахував збитки України від запуску «Північного потоку-2»

25.11.2021

Після запуску російського газопроводу, транзит знизиться приблизно на 40%.

Такі дані оприлюднив Міжнародний валютний фонд у матеріалах першого перегляду програми stand by для України.

Експерти зазначають, що протягом останніх п’яти років прибуток України від надання газотранспортних потужностей «Газпрому» складав близько 2,5 мільярдів доларів щороку.

Але у 2021 році прибутки за транзит газу знизяться приблизно на 40%.

«Після введення в експлуатацію «Північного потоку-2» обсяг газу, що проходить через Україну, може ще більше знизитись, і доходи України від транзиту прогнозуються на рівні близько 1,2 мільярда доларів США на рік», – пояснюють експерти.

Нагадаємо, Німеччина призупинила сертифікацію російського газопроводу «Північний потік-2».

Також повідомлялося, що Вашингтон оголосив розширення санкційного пакета проти причетних до реалізації російського проєкту «Північний потік-2». Вже перераховані два судна, на які накладуть санкції. Одне із них пов’язане з Росією і належить компанії Transadria Ltd. Вона бере участь у будівництві газопроводу в обхід України.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.