Новини
Новини світу
Російсько-Українська війна

Польща та країни Балтії: готові ввести війська в Україну - Spiegel (ВІДЕО)

Варшава та балтійські держави не бажають чекати, доки РФ опиниться біля їхніх кордонів.

Країни Балтії (Литва, Латвія та Естонія), а також Польща готові ввести війська в Україну. Однак вони зроблять це лише за умови значних успіхів РФ та поразок Києва. Якщо раптом Москва почне перемагати у війні, найближчі сусіди "не стануть чекати, доки РФ з'явиться на їхніх кордонах".

Про це пише видання Der Spiegel.

Журналісти посилаються на джерела у західних країнах.

Видання зазначає, що наразі Захід допомагає Україні "без великого ентузіазму". При цьому ситуація об'єктивно складна і може стати ще гіршою. У такому випадку країни Балтії та Польща не стануть чекати окупантів на своїх кордонів.

"Країни Балтії та Польща не чекатимуть появи російських військ на їхніх кордонах - вони самі введуть війська в Україну. І це означає, що НАТО стане учасником війни".

Журналісти кажуть, що це саме те, чого так бояться лідери західного світу. Зокрема, США та Німеччина. Політики з балтійських країн тим часом попереджають партнерів про можливість подібного розвитку ситуації.

В статті також йдеться про те, що німецькі військові та політики дуже похмуро оцінюють наявні перспективи України. Однак все одно чомусь не допомагають більш активно.

Допомога Україні домінує в переговорах щодо бюджету Німеччини на 2025 рік. При цьому влада країни заявляє, що ФРН і так допомагає більше, ніж будь-яка інша європейська країна.

Деякі європейські держави вже неодноразово демонстрували готовність до цього кроку. Зокрема, Франція, Польща, країни Балтії тощо. Нещодавно про це заявила і Швеція. Однак майже завжди в них є одна чи кілька умов, суть яких зводиться до наступного твердження: такий варіант можливий лише при ризиках повної поразки України, або ж с санкції усього блоку НАТО.

Наразі ситуація на фронті дуже складна і має негативні прогнози. Однак її ще не можна назвати катастрофічною. Також однозначно ще немає єдиної позиції Заходу щодо введення військ. Тому навряд чи варто чекати подібних рішень як мінімум в 2024 році.

Нагадаємо, уряд Швеції домовився про створення трирічної програми військової підтримки України на загальну суму 75 мільярдів шведських крон (понад 6 мільярдів євро) на 2024-2026 роки. З урахуванням нової пропозиції загальна військова та гуманітарна підтримка України з боку Швеції складе понад 100 мільярдів шведських крон (9,66 мільярдів євро).


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.