Новини
Всесвіт
За кордоном

Погана погода може завадити історичному запуску ракети SpaceX


NASA та SpaceX підтвердили, що для майбутнього запуску ракети з двома американськими астронавтами все готово. Тепер головне, аби погода була сприятливою.

Про це повідомили в Science Alert.

Запланований на середу запуск на Міжнародну космічну станцію стане першим за дев'ять років космічним запуском з екіпажем в США. Як відомо, з 2011 року агенство платило Росії за місця для астронавтів на космічних кораблях «Союз».

«NASA та SpaceX дали «старт» місії, яка поверне космічний політ американців з США», – заявило агентство в Твіттері після чергового дня нарад з розгляду готовності до запуску ракети.

https://twitter.com/NASA/status/1265034564315025409

Варто також зазначити, що напередодні пройшли так звані статичні випробування на вогнестійкість і генеральна репетиція для космонавтів в скафандрах.

«Тепер єдине, що нам потрібно зробити, – це з'ясувати, як контролювати погоду», – пожартував Кеті Людерс, менеджер Програми комерційних екіпажів НАСА, під час брифінгу в Космічному центрі Кеннеді у Флориді.

Ракета SpaceX Falcon 9 повинна злетіти в середу о 16:33 (20:33 за Гринвічем) зі стартового майданчика 39A з капсулою Crew Dragon. Капсулою будуть управляти ветерани космічних подорожей 49-річний Роберт Бенці і 53-річний Дуглас Херлі.

Проте наразі прогноз погоди залишається несприятливим, з 60% вірогідністю поганих умов. Тож, ймовірно, запуск можуть перенести. У такому випадку наступне вікно запуску буде в суботу, 30 травня.

Нагадаємо, на початку року в SpaceX заявили, що до 2022 року мають доставити чотирьох космічних туристів на орбіту Землі.