Планету чекає не глобальне потепління, а льодовиковий період, – вчені
За припущенням професора Токійського університету Масаюкі Ікеда, приблизно через 100 тисяч років на Землі настане новий льодовиковий період.
Про це пише видання freenews.live.
Масаюкі Ікеда займається планетарними дослідженнями і вивченням Землі. Разом з колегами він став автором дослідження про вплив мусонів на клімат і розвиток динозаврів десять мільйонів років тому. Вчені використовували в роботі теорію сербського інженера Мілутіна Миланковича, в якій він пов'язав коливання кількості сонячного світла і радіації на Землі зі змінами кута нахилу земної осі до площини її орбіти.
«Виходячи з теорії Міланковича, новий льодовиковий період настане через 100 тисяч років, але це залежить від людського фактора емісії і вуглекислого газу», – зазначив Масаюки Ікеда.
У новому дослідженні йдеться, що наразі Земля знаходиться на піку циклу тривалістю десять мільйонів років з прохолодним інтенсивно-мусонним кліматом і низькою концентрацією в атмосфері вуглекислого газу. Цей час може бути сприятливим для пристосування організмів до прохолоди і високої вологості.
Тепер на меті у вченого знайти зв'язок між цим циклами Міланковича і еволюцією клімату та екосистем.
Довідка. Цикли Міланковича пояснюють природні зміни клімату, що відбуваються на Землі, а також відіграють важливу роль в кліматології і палеокліматології. За теорією Міланковича наразі Земля переживає пік температури – міжльодовиковий період – один з найтепліших за останній мільйон років. Подібний пік з аналогічними значеннями був на планеті 400 тис. років тому.
Варто зазначити, що період з 2010-го по 2019-й років став найспекотнішим десятиліттям за всю історію спостереження клімату.
Нагадаємо вам про 10 фактів, які кожен має знати про зміни клімату.