Переїзд за правилами: поради пращурів у сучасному світі
Переїзд на нову квартиру – справа клопітка. На щастя, сьогодні можна легко звалити цю важку ношу на професіоналів. Тому, якщо вам потрібне перевезення меблів Київ або по області чи в інші міста, то краще звернутися до компанії-перевізника. В цьому випадку можна розраховувати не тільки на надання транспорту відповідно до обсягу вантажу, але й максимально безпечну упаковку та завантаження речей. При цьому не варто забувати про багатовікові традиції, які живуть і понині.
Головні герої переселенської п'єси
У давнину, щоб життя в новому будинку було «повною чашею», намагалися дотримуватися низки правил. І у кожного з цих звичаїв були свої «головні герої».
Копійки
Виїжджаючи зі старого будинку, потрібно було залишити кілька монет. Це робилося для того, щоб нові мешканці не відчували ні в чому потреби. Розкидували монетки й по підлозі нового житла – тоді в ньому завжди буде достаток.
Сміття
Перед виїздом на колишньому місці проживання обов'язково потрібно було як слід прибратися. Адже вважалося, що на сміття можна було навести вроки. І тому його знищували в багатті або закопували подалі від сторонніх очей.
Кішка
Обряд, пов'язаний з цією твариною, знає і шанує багато хто. Ось тільки не всім відомо, що кішку в будинок пускали за день до новосілля. Сьогодні живих представників фауни замінюють порцелянові, дерев'яні, глиняні та ін. Такі статуетки зазвичай встановлюють у передпокої, щоб вони «охороняли» будинок від напастей.
Віник і домовик
Щоб забрати з собою домового, досить прихопити старий віник, а в сучасній інтерпретації – пилосос. А от користуватися старим віником в новому будинку не можна було, інакше відновляться колишні труднощі. Якщо ж переїзд планувався в серпні, то про купівлю віника дбали заздалегідь, оскільки придбане в цьому місяці помело могло принести багато метушні та проблем. Причому купувати його слід було неодмінно на зростаючому місяці.
Вірити в прикмети або чинити без оглядки на забобони – кожен вирішує сам. Але, якщо дотримання обрядів робить вас хоч трішки щасливішими і впевненішими в завтрашньому дні, то чому б і ні?