Новини
За кордоном
Політика

Перемовини Росії та США: перший раунд закінчився (ВІДЕО)

У  Женеві завершився перший раунд перемовин між керівництвом Держдепартаменту США та делегацією Росії.

9 січня в Женеві заступниця держсекретаря США Венді Р. Шерман зустрілася із заступником міністра закордонних справ Росії Сергієм Рябковим.

Сторони обговорили двосторонні теми, які будуть обговорюватись під час позачергового засідання Діалогу зі стратегічної стабільності 10 січня. Було зазначено, що США не обговорюватимуть європейську безпеку без європейських союзників і партнерів.

Заступник секретаря підтвердив, що Сполучені Штати вітатимуть справжній прогрес за допомогою дипломатії.

Заступник голови міністерства закордонних справ РФ Сергій Рябков назвав зустріч складною, але діловою.

«Розмова була складна, але ділова, ми занурилися в матерію майбутніх справ», – зазначає російська сторона.

Спілкування між сторонами тривало понад дві години. Вони зустрілися у резиденції постійного представника США під час Конференції з роззброєння.

Зазначимо, що Росія протягом кількох місяців демонстративно стягує війська до українських кордонів, а також хоче гарантій своєї безпеки. Вимагають, аби США скоротили військовий арсенал у східній Європі.

Водночас від НАТО Росія вимагає не розширюватися на схід, зокрема не брати Україну до лав Альянсу.

Нагадаємо, переговори США і Росії проходять в Женеві з 9 по 10 січня. Вже 12 січня очікується засідання Ради РФ-НАТО в Брюсселі.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.