Україна
Головні новини
Здоров'я
Новини світу

Пандемія COVID-19: в Україні знову антирекорд


19 серпня в Україні зафіксовано новий абсолютний антирекорд за кількістю нових випадків COVID-19 за добу – 1967. Разом із ним встановлено й новий антирекорд госпіталізацій хворих із підтвердженим діагнозом за попередню добу – 463 людини. ВООЗ висловило свою думку, що наразі є головною причиною стрімкого розповсюдження коронавірусу в світі.

фото - pxhere.com

Такі нові дані озвучив на брифінгу 19 серпня очільник Міністерства охорони здоров’я України Максим Степанов та додав: «Ковід набирає обертів…Ми бачимо цю тенденцію останній місяць. Ми дуже швидко перейшли своєрідний рубіж у 1000 хворих, зараз наближуємось до 2000 хворих». При цьому міністр наголосив, що всі можливості медицини наразі працюють на надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Але дуже важливо, щоб усі ми попереджали це захворювання, не допускаючи його поширення. Це можливо здійснити, дотримуючись встановлених МОЗом правил, та передусім слід бути відповідальним перед собою за власне здоров’я.

Попередній антирекорд Україна встановила 14 серпня. Тоді протягом доби було виявлено 1732 нових хворих. Як бачимо, останнім часом кількість хворих невпинно зростає.

На сьогодні в нашій країні налічується 44 522 активних хворих на COVID-19 із загальної кількості 96 403 підтверджених випадків, за даними Центру громадського здоров’я України

За весь час одужали 49 737 громадян, а 2144 людини померли. Загалом летальність по країні складає 2,2%. Її найвищий показник зафіксовано в Кіровоградській (5,5%), Черкаській (3,2%), та Закарпатській (3,7%) областях.

Директор Всесвітньої організації охорони здоров'я по країнах Західної частини Тихого океану Такеші Касаї в інтерв'ю Reuters заявив, що нова хвиля коронавірусу пов'язана з людьми від 20 до 40 років, багато з яких не знали, що інфіковані коронавірусом.

У ВООЗ зробили висновок: у цьому місяці відсоток молоді, яка заразилася, дуже виріс, що ставить під загрозу вразливі верстви населення, включаючи літніх і хворих людей у густонаселених районах зі слабким медичним обслуговуванням.

фото - pxhere.com

«Епідемія стає іншою. Молодь до 40 років все частіше стає рушійною силою поширення коронавірусу. І найсумніше те, що більшість просто не здогадується про своє інфікування. Відповідно, зростає ризик зараження для інших груп», – наглосив Касаї.

За його словами, усі країни можуть ефективно зменшити руйнівні наслідки для життя та економіки, поєднуючи раннє виявлення коронавірусу і реагування для боротьби з ним.

Над вакциною проти COVID-19 на сьогодні працюють кращі науковці світу, однак, схоже, що першим випустити на ринок вакцину вдасться китайським вченим. Прогнозується, що саме китайська вакцина від COVID-19 може з’явитися може з'явитися наприкінці цього року.

Тоді як європейським науковцям це може не вдатись зробити до кінця поточного року. Хоча Оксфордський університет спільно з англо-шведською фармацевтичною компанією AstraZeneca вже активно випробовують вакцину від COVID-19, однак для її випуску до кінця цього року потрібно буде здійснити ще велику роботу.