Пам’ять – безцінна: на Васильківщині відкрився Калинівський військово-історичний музей
Ось уже 4 роки, як у смт Калинівка Васильківського району місцеві активісти, люди, яким небайдужа історія нашого рідного краю, створюють військово-історичний музей. Нарешті 19 жовтня музей було урочисто відкрито. З цієї нагоди на захід було запрошено почесного гостя – українського актора, режисера, Народного артиста України Володимира Талашка, відомого всім зі стрічкою «У бій ідуть лише «старі»» (роль старшого лейтенанта Сергія Скворцова).
Перше слово надали традиційно директору музею Юрію Шовтенку, який розповів про довгий і непростий шлях створення такого закладу. «Я об’єднав навколо себе людей, які 4 роки робили цей музей безкоштовно, – поділився Юрій Шовтенко. – Калинівська селищна рада й депутати нам нажали фінансування на матеріали, але без єдиного акту виконаних робіт створений цей музей. Протягом 4-х років ми відкопували експонати, часом навіть знаходили тіла бійців, загиблих у часи Другої світової війни. І в кожен експонат ми вкладали душу. На цьому шляху нас підтримали військово-історичні клуби з Києва та області».
У музеї представлені всі періоди воєн ХХ століття. Окремо буде створений розділ АТО.
Присутні фотографувались з різними експонатами, у тому числі із живими - працівниками музею, які наочно демонстрували, як, наприклад, лікували у військовому польовому шпиталі.
Історія історією, але в музеї не забули й про сучасні технології. Так, на території закладу працює безкоштовний wi-fi, смарт-TV, тож працівники можуть проводити для школярів будь-які кіносеанси, уроки історії тощо. Крім того, кожному експонату музею буде присвоєно QR-код, щоб інформацію про нього усі бажаючі зі свого смартфону могли прочитати в інтернет-мережі.
Хвилиною мовчання вшанували усі присутні тих, хто загинув не тільки в часи Другої світової війни, а й загиблих в зоні ООС та віддавши шану тим, хто зараз боронить кордони України від нападників.
Голова Калинівської селищної ради Юлія Олексенко привітала всіх з такою знаменною для селища та й всієї Васильківщини події.
За активну позицію, допомогу та особистий творчий внесок на відкритті привітали грамотами усіх, хто долучився до створення Калинівського військово-історичного музею.
Почесний гість заходу актор Володимир Талашко, який регулярно буває на Сході України, підтримуючи наших бійців, звернувся до присутніх, процитувавши слова поета Андрія Демиденка:
І до тих пір
Загиблі будуть жити,
І доти вдовам
Ніч писатиме листи,
Допоки житимуть на світі
Людської пам’яті мости!
«Ви правильно зробили, створивши такий музей. Це минуле, створене нашими батьками й дідами, потрібне нам для пам’яті, – зауважив Володимиир Талашко. – Буваючи в різних музеях світу, я ніде не бачив такої пристрасті, такої любові, а головне – такої душі і совісті. Давайте навчимо наших дітей, онуків дякувати тим, хто воював на війні. Я викладаю в інституті і бачу, що сучасні діти не вміють просити чи дякувати, вони лише все вимагають. Нехай вони приходять сюди і вчаться дякувати й пам’ятати. Поки ми будемо говорити «дякуємо вам, ветерани», ми будемо жити».
На завершення свого виступу відомий актор подарував Калинівському музею свої особисті пам’ятні речі, серед яких – залишки літака-винищувача, знайденого під Калинівкою.
Усіх охочих на відкритті частували смачною солдатською кашею.
Режим роботи Калинівського військово-історичного музею
Вхід до музею безкоштовний для всіх. Працює в усі дні, окрім понеділка та вівторка, з 10 до 15.00. Є можливість готувати для груп школярів солдатську кашу. Деталі та запис на групові екскурсії за номером телефону 0677672808.
У перший робочий день музею 20 жовтня неабияку цікавість до території музею проявили діти, які «освоювали» окопи, ретро-автомобілі, спостережну вежу… Тож керівництво музею вирішило у майбутньому створити дитячий військовий куточок як альтернативу вже давно звичним для дітей дитячим майданчикам.