Новини
Україна
Бориспіль

Пакистанця, який хотів подорожувати Україною та мав на це всі документи не пропустили у "Борисполі"


31 травня у ДА МА "Бориспіль" стався неприємний інцидент із громадянином Пакистану. Чоловік прилетів до України рейсом із Ісламабаду і планував подорож Україною. Мріяв відвідати Одесу, Львів, Київ, але йому це зробити не дозволили українські прикордонники.

Про невдалу подорож іноземця до України повідомив Артемий Сурин .

Відомо, що пакистанцю 42 роки, живе в столиці - Ісламабаді. Інтелігентний, ерудований, освічена людина. Прекрасно говорить англійською і ще на 3-х мовах.
Джаф - веб-дизайнер, він також відкрив один з перших коворкінгів в столиці Пакистану.
Крім того, володіє туристичною компанією, яка робить тури для іноземців.

"Я просто дуже люблю подорожі. Особливо в ті країни, які виходять за межі мейнстріму. Там більше шансів побачити справжнє життя, відчути душу людей і країни. До речі, тому я і вирішив відправитися в Україну.

Про вашій країні мало привабливої інформації в мережі англійською. Якщо ти в Гуглі введеш" Ukraine "- то там в основному, будуть статті і фото про війну, заворушення, корупцію, про небезпеки, які нібито чекають туриста там. Я в це не повірив.
Навпаки, була внутрішня впевненість, що там живуть добрі люди, а країна цікава і гостинна",
- розповідає Джаф.

Віза в Україну та запрошення обійшлася чоловіку в 320 $. Це чималі гроші для Пакистану.
Крім того, йому довелося викупити, не забронювати, а викупити всі квитки, проживання у всіх містах і тд.

31 травня цього року Джаф прилетів в аеропорт Борисполя.
На прикордонному контролі, побачивши його пакистанський паспорт, офіцер сказав йому "чекати".
Потім викликав старшого по рації. Його відвели в якусь тісну кімнату.Кілька годин він просидів там. Ніхто, при цьому, нічого йому не пояснював. Через кілька годин почався допит.

"У мене було відчуття, що спілкуються зі мною як із злочинцем. Я показав їм оригінал запрошення, план подорожі, викуплені квитки і готелі, страховку і тд.
Потім вони перерахували мої гроші. З собою у мене було 1200 $, і звичайно, кредитні карти, на яких теж були кошти, і підтверджуючі це документи. Все це записувалося на камеру ".

Потім вони пішли з його паспортом, залишивши сидіти в тісній кімнаті.

"Минуло 12 годин. Ніхто нічого не пояснював, коли я намагався, щось запитати, прикордонники або не говорили по-англійськи, а в окремому випадку відповідали, що" потрібно чекати поки "nachalstvo" (начальство) вирішить".

Потім вони дали йому якийсь документ на українській мові, щоб він підписав його.
На його зауваження, що він же не розуміє, що там написано, можна перевести це хоча б на англійську, відповідь була: "Обурюватися будеш в Пакистані".
Все закінчилося тим, що протримавши більше доби в "Борисполі" в кімнаті для затриманих, а потім і в залі очікування пакистанця депортували геть з формулюванням "не может пiдтвердіті мету запланованного перебування в Украiнi".
Квиток назад в Пакистан йому природно, довелося купувати самому.
У підсумку "вояж" в Україну, а точніше в "кімнату-мавпятник" Борисполя - обійшовся йому в 2,000 $ ".

Державна прикордонна служба України (ДПСУ) відреагувала на ситуацію та розпочала службове розслідування з приводу законності депортації громадянина Пакистану Джахангира Афзаля.

"Якщо якісь факти або інформація, зазначена в даній статті користувача, буде підтверджена за результатами службового розслідування, військовослужбовці, винні в цьому, будуть притягнуті до відповідальності", - додали в прес-службі.