Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

Оптимістичний законопроєкт: молоді фахівці стануть вигідними для роботодавців


Опублікований проєкт нового закону спрямований на детінізацію ринку зайнятості та зупинку відтоку українців за кордон

Законопроєкт №2250 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння працевлаштуванню студентів і молодих фахівців, детінізації ринку зайнятості та доходів населення, зупинки відтоку українських фахівців за кордон)", опублікований на сайті Верховної Ради Україні 9 жовтня, містить досить оптимістичні моменти.

У ньому йдеться про те, що незабаром ЄСВ можуть скасувати і для працівників до 27 років встановити нульову ставку ПДФО.

«В документі йдеться, що враховуючи розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов'язаний за свій рахунок оплатити за свого працівника єдиний соціальний внесок у розмірі 918,06 гривень, а також утримати з працівника прибутковий податок у розмірі 751,14 гривень і військовий збір у розмірі 62,60 гривень. Саме тому роботодавці не беруть на роботу студентів і віддають перевагу більш досвідченим працівникам. Щоб уникнути подібних проблем у майбутньому, закон пропонує звільнити роботодавців від сплати ЄСВ і встановити нульову ставку ПДФО для працівників, які не досягли 27-років. Запропоновані зміни сприятимуть виведенню ринку зайнятості з тіні, а також мінімізують корупційні ризики при проведенні перевірок контролюючими органами», повідомляє РБК.

«Схожий підхід вже був застосований у світовій практиці. Для прикладу, у Польщі задля вирішення проблеми з виїздом поляків на роботу до більш успішних країн було скасовано податок на доходи фізичних осіб для працівників, яким не виповнилося 26 років. Міжнародні експерти позитивно оцінили такий крок польської влади. У Польщі були встановлені граничні розміри доходу, до якого застосовується відповідна пільга. Водночас, в українських реаліях встановлення граничного розміру доходу для отримання податкових пільг призведе лише до залишення в тіні справжніх розмірів доходу населення. Втілення запропонованих змін сприятиме виведенню ринку зайнятості з тіні, роботодавцям стане вигідно офіційно працевлаштовувати працівників та після досягнення ними 27-річного віку продовжувати працювати законно», йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Звичайно, все це уможливиться тільки після того, як законопроєкт приймуть народні депутати.