Блоги

Олена Апчел: Режисура концерту Сергія Жадана

Декілька місяців тому ми зустрілися з Сергієм і він попросив стати режисеркою його поетичного концерту.

Олена Апчел: Режисура концерту Сергія Жадана - зображення
Фото: Олена Апчел

Я не знала, як себе вмовити знову повернутися до режисури, бо останні роки майже вся моя увага і діяльність були поєднані з військом, а кожна мистецька подія ставала компромісом, бо культура це і наша обороноздатність. Я погодилася.

Ми пройшли теплий і насичений шлях підготовки. Виклик створити поетичну подію щоб зібрати стадіон - був дуже непростим. Вчора під час напруженої репетиції в телефоні, між повідомленнями від технічних служб, майже кожну хвилину випливали новини про рідний Харків. Поезія і вибухи. Поезія і вибухи. Тіло тремтіло. Треба було керувати процесом. Це було складно. З однієї сторони - я перебувала в своїй стихії, бо вмію і люблю, а як виявляється, ще й скучила за сценою.

З іншої - біль за кожну покалічену війною долю, змушувала знову і знову повторювати: "ти робиш недостатньо". Але потім, під час концерту, коли я оберталася на зал, в секундах між диригуванням дією, бачила стривожені, уважні і вдячні очі сотень глядачів і глядачок. І тоді виринала думка, що в ці часи нам залишається битися і слухати поезію, і далі битися і далі слухати, і писати, і битися, і робити вистави, і писати п'єси і картини, і танцювати, і видавати книжки, і битися, і битися. І я дякувала і дякувала про себе тисячам відважних жінок і чоловіків, яки боронять наш дім прямо зараз. За те, що ми тут можемо чути різке, пронизливе слово і бути досі живими на свой землі.

Олена Апчел: Режисура концерту Сергія Жадана - зображення
Олена Апчел: Режисура концерту Сергія Жадана - 1 - зображення
Олена Апчел: Режисура концерту Сергія Жадана - 2 - зображення
Фото: Олена Апчел

Посеред концерту пролунав сигнал тривоги, прийшлося все зупинити. Але вона була короткою і майже всі повернулися. Друга дія бриніла ще тоньше, ще зліше, ще наповненіше, ще точніше і сильно про всіх нас.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.