Новини
Вишневе
Здоров'я

Обережно, кліщі! Хвороба Лайма у Вишневому


21 день антибіотиків та Вірус Лайма - такі наслідки укусу кліща, якого за інформацією ресурсу Вишневий голубчик, підчепили у Вишневому.

"Хочу застерегти. Якщо не дай бог кусає кліщ, звертайтеся до лікаря (для профілактики). Якщо відбувається видозміна укусу і погіршується стан (ГРВІ), краще відразу їхати до інфікціоністу. Наші терапевти дуже туплять в цьому питанні", - йдеться у повідомленні.

До відома. Хвороба Лайма викликають спірохети Borrelia burgdorferi, що передаються людині від інфікованих кліщів. Є дані, що в деяких регіонах України з усієї популяції вражені близько 70% кліщів, тому шанси заразитися лайм-бореліоз досить високі. Причини - велика кількість в місті лісів і парків, а також високий рівень діагностування хвороби.

Як вигадає укус

Симптоми Хвороби Лайма

Хвороба Лайма проявляється не відразу - інкубаційний період досягає місяці, а потім виявляється як звичайна застуда (з ломота в тілі, температурою, головним болем і ін.). Розпізнати її можна тільки по кільцеподібного почервоніння навколо місця укусу, яке іноді переміщується. На ці симптоми пацієнти часто не звертають уваги. І вже через 4-6 місяців невилікуваний бореліоз може прийняти хронічну форму і буде нагадувати про себе все життя.

Симптоми Хвороби Лайма часто нагадують інші захворювання, які, здавалося б, зовсім не мають відношення до укусу "вампіра". Зокрема, це ослаблена імунна система, еритеми на тілі, головний біль, хвороби серця (частіше - аритмії), артрит, порушення пам'яті, а також погіршення зору і слуху. Тому лікарям не завжди вдається відразу знайти справжню причину хвороби.

Ілюстративний матеріал із відкритих джерел