#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Фастів
Здоров'я

Новий міністр охорони здоров’я Ілля Ємець пов’язаний з Фастовом

05.03.2020 Александр Чернышенко 0

Фото - fakty.com.ua

Вчора, 4 березня, Верховна Рада «пакетним» голосуванням призначила новий Уряд, у складі якого з’явився новий міністр охорони здоров’я Ілля Ємець, який є почесним громадянином Фастова.

Іллі Ємцю 64 роки. Він - відомий український лікар-кардіохірург світового рівня, який має багато регалій: є директором Державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України», доктором медичних наук, професором кафедри дитячої кардіології та кардіохірургії ім. П. Л. Шупика, заслуженим лікарем України, членом Європейської асоціації хірургії вроджених вад серця.

З 1992 року Ілля Ємець першим в Україні і на пострадянському просторі почав успішно оперувати немовлят зі складними вадами серця, впроваджувати в практику пластичні операції на клапанах серця у дітей раннього віку. Створив в Україні школу кардіології та кардіохірургії новонароджених та є автором понад 250 наукових робіт.

У 1992 році Ілля Ємець заснував клуб Rotary International в Києві, в якому очолював медичну гуманітарну програму. У 1993 році став засновником і президентом міжнародного благодійного фонду "Дитяче серце", який сприяє допомозі дітям з вродженими вадами серця.

З 21 грудня 2010 року по 17 травня 2011 року Ілля Ємець вже працював міністром охорони здоров’я в уряді Миколи Азарова, проте він не підпадає від закон «Про люстрацію» і був призначений міністром знову, оскільки працював в уряді соратника Януковича менше року.

Так сталось, що доля пов’язала його з Фастовом.

Як повідомляє радіо «Свобода», Ілля Ємець народився у Воркуті, на засланні, адже його родина постраждала від сталінських репресій. Його батька, сина "куркуля" з Таращанського району Київщини, вислали туди 12-річним хлопчиком разом з дідом у 1927 році. Матір Іллі Ємця вислали після війни з Самбірщини Львівської області.

Вже після смерті Сталіна батькам дозволили повернутися в Україну із забороною жити у великих містах. Тому родина була змушена осісти у Фастові під Києвом. У Фастові Ілля Ємець закінчив середню школу № 9, а згодом вступив до Київського медінституту імені Богомольця.

12 вересня 2013 року Іллі Ємцю присвоїли звання «Почесний громадянин Фастова».

Під час свого керівництва Центром дитячої кардіології Ілля Ємець підтримує зв’язки з Фастовом та допомагає місту. Так, нещодавно між владою Фастова та Центром дитячої кардіології та кардіохірургії був підписаний меморандум про співпрацю, внаслідок чого у січні 2020 року спеціалісти Центру провели безкоштовний виїзний прийом у місті, під час якого консультували фастівчан. Окрім того, в планах є навчання фастівських лікарів на базі Центру.