#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

Нові правила і покарання за несплату аліментів в Україні

31.05.2019 Марічка Левчук 0

В Україні вводиться автоматичний арешт рахунків боржників за аліментами.

Міністерство юстиції затвердило Порядок автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках в банках по виконавчих провадженях про стягнення аліментів. Готовність автоматизованої системи виконавчого провадження до електронної інформаційної взаємодії з банками повинна бути забезпечена у тримісячний строк з дня набрання чинності наказу.

До впровадження електронної взаємодії обмін документами між державними, приватними виконавцями і банками буде здійснюватися у паперовому вигляді засобами поштового зв’язку. Зазначено, що автоматизований арешт буде здійснюватися шляхом винесення постанови про арешт коштів чи про зняття арешту з коштів боржника у формі електронного документа і прийняття їх до виконання банками.

Постанови про арешт коштів будуть доступні для завантаження банками в день їх формування в автоматизованій системі та накладення на них кваліфікованого електронного підпису виконавця. Щогодини інформаційні системи банків будуть виконувати запит про наявність постанови про арешт для його виконання. Відповідальна особа банку буде виконувати постанови про арешт коштів у порядку їх надходження.

На сьогоднішній день відкрито 100 тисяч виконавчих проваджень по аліментах, виплата яких не здійснюється через відсутність у боржника постійної роботи або майна. Для вирішення цієї проблеми Міністерство юстиції України та Державна служба зайнятості планують підписати Меморандум про співпрацю з метою працевлаштування осіб, які мають борги із виплати аліментів.

Фото з відкритих джерел