#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Головні новини
Суспільство

NewsOne відмовився від «Надо поговорить»

08.07.2019 Косянчук Інна 0

Телеміст українського телеканалу NewsOne телеміст з російським пропагандистським телеканалом "Росія 24" скасовано

«Український телеканал NewsOne вирішив скасувати раніше анонсований телеміст з російським пропагандистським телеканалом "Росія 24". Така форма «розмови» з російським пропагандистським телеканалом в умовах інформаційної війни Росії з Україною, як телеміст, набрала широкого розголосу і була піддана критиці. Зокрема, «Погляд» сьогодні повідомляв про реакції й суспільства і державних інституцій.

Також Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила завтра, 9 липня, у зв’язку із ситуацією, що склалася, провести  об 11:00 позачергове засідання. «Національна рада наголошує, що рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 02.05.2018 до низки російських пропагандистських телеканалів були застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції). Крім того, рішеннями Національної ради була обмежена ретрансляція на території України близько 80 російських телеканалів. Регулятор застерігає вітчизняних ліцензіатів – як телеканали, так і провайдерів програмної послуги – утриматися від ретрансляції сигналу і передач іноземних мовників, щодо яких на державному рівні були застосовані обмежувальні санкції Питання захисту інформаційного простору перебуває в полі пильної уваги Національної ради. Регулятор попереджає, що жорстко реагуватиме на всі порушення законодавства і невідкладно вживатиме всіх законних заходів», зазначив член нацради Сергій Костинський на своїй Фейсбук-сторінці.

Відреагував на ситуацію й Президент Володимир Зеленський. Він відеозверненні, опублікованому на сторінці Офісу Президента у Facebook назвав анонсований телеміст «Надо поговорить» українського телеканалу NewsOne і російського «Россия 24» дешевим, але небезпечним піар-ходом перед виборами. "Надо поговорить?" Згоден, давайте поговоримо! Спочатку, дорогі українці, з вами. Ви розумні люди і повинні на мить відключити емоції і трішки включити голови. Анонсований телеміст — це просто дешевий, але небезпечний піар-хід перед виборами, мета якого — знову поділити нас, нас із вами усіх українців на два табори”, - цитує Зеленського Укрінформ.

Втім, Телеканал NEWSONE повідомив про скасування телемарафону "Треба поговорити". Однак це рішення, як повідомляється на сайті каналу, пов’язане з прямими погрозами фізичної розправи щодо журналістів і їх близьких.  «Наша спроба організувати майданчик для обговорення неполітичних питань силами звичайних людей, які ніколи не ставили під сумнів територіальну цілісність України, без політиків і одіозних пропагандистів, привела до того, що протягом останнього часу низкою політичних партій щодо нашого телеканалу була розпочата масована інформаційна атака… телеканал NEWSONE повідомляє про те, що в зв'язку з інформаційною кампанією проти своїх журналістів, загрозою нападу на канал і використанням його імені в передвиборній кампанії ряду українських партій, ми змушені припинити підготовку телемарафону "Треба поговорити". Ми хочемо, щоб в Україні настав мир, але є сили, що представляють партію війни, яким це вкрай невигідно», йдеться на сайті каналу. Щоправда, не повідомляється, хто конкретно погрожував каналу і родинам журналістів.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів