Новини
Всесвіт

Наша галактика приречена на загибель, – експерт


Чумацький Шлях повільно вмирає, оскільки його штовхає і розвалює місцеве скупчення галактик, – до такого висновку прийшов учений Ніколас Уебб з Лондонського університету, який опублікував свої дослідження на сайті Q + A Quora.

Галактика Чумацький Шлях є частиною скупчення галактик, відомого як скупчення Діви, яке, в свою чергу, є частиною ще більшого скупчення галактик, відомого як Надскупчення Діви. Надскупчення Діви має ширину 110 мільйонів світлових років і містить приблизно в 110 мільярдів разів більше зірок, ніж є в нашій галактиці Чумацький Шлях, яка містить від 100 до 400 мільярдів зірок, згідно з даними NASA.

Сукупність гравітаційних сил при цьому настільки висока, що утворює безліч поштовхів в надскупченні, які в буквальному сенсі розривають галактики з їхнього водню, а формування нових зірок без водню неможливе.

Нагадаємо, нещодавно вчені помітили нез’ясовний космічний феномен: відразу шість галактик перетворилися в квазари.

В майбутньому, через мільярди років, можлива така ситуація, що водню в космосі може зовсім не залишитися, тобто нинішній урожай зірок – останній. Час життя вважається відносно її маси – поки що у нашого Сонця досить маси, щоб продовжувати плавити водень протягом приблизно 10 мільярдів років. Ось що з цього приводу зазначив у своїх записах Ніколас Уебб:

«Наша галактика не одна. Це частина невеликої групи галактик, які поступово об'єднуються в одну гігантську галактику Надскупчення Діви. Хмара галактик з центром в скупченні Діви, дуже щільне, його маса в чотири мільярди разів більша за масу нашого Сонця. Кластер знаходиться на відстані 16,5 мільйона парсеків, і все ж його гравітація все ще притягує до себе нашу місцеву групу. Усередині скупчення Діви знаходиться величезне гравітаційне тяжіння, яке штовхає галактики до майже релятивістської швидкості, несучи їх вільний водень і позбавляючи їх надії на формування нових зірок. Уявіть собі галактику, яка повільно вмирає і більше не здатна оновлюватися тільки через локації, в якій вона розташована».

Однак, перш ніж все це станеться, Чумацький Шлях зіткнеться з Андромеда – найближчої до нас галактикою, ширина якої становить 220 000 світлових років – в два рази більше Чумацького Шляху. Суперечки про те, вб'є це все живе на Землі, не вщухають досі, адже навіть при такому сценарії є шанс, що Сонячна система не постраждає.

Нагадаємо, нещодавно астрофотограф зняв таймлапс, який наочно показує рух нашої планети, та опублікував його в мережі.