Новини
Всесвіт

NASA опублікувало відео польоту над маршрутом Curiosity на Марсі


Завжди хотіли відвідати Марс? Нове відео показує, як це парити над горою Шарп, на яку марсохід Curiosity піднімається з 2014 року.

Це відео за посиланням розповідає про декілька регіонів на горі, які зацікавили вчених НАСА, головним з яких, наукова група називає «сульфуровмісний регіон», де Curiosity тільки почав аналізувати зразки гірських порід.

Повітряний тур також показує п шлях майбутньої пересувної наукової лабораторії, який планують реалізувати в найближчі роки. Інтригуючі цілі включають скелясті кручі, де сульфатні мінерали можуть вказувати на те, що територія висихає або стає більш кислою, і район «Гедіз Валліс», де річка могла прорізати шлях через регіон.

Кожен регіон представляє собою окремий період в історії гори Шарп, яка піднімається приблизно на 5 кілометрів від основи кратера Гейл. Вчені хочуть відвідати ці місця, щоб дізнатися більше про історію води на горі, яка повільно висихала, при зміні клімату.

Розуміння того, як ці зміни відбулися на горі Шарп, може відкрити секрет, чому вода – один з найбільш важливих ресурсів для життя – зникла з Марса мільярди років тому.

Нагадаємо, нещодавно вчені з’ясували, що річки Марса були глибші і ширші, ніж на Землі.

Також стало відомо, що колонізація Червоної планети не за горами.

А в березні в НАСА повідомили, що новий марсохід для місії «Марс-2020» майже готовий до запуску.