Новини
Суспільство

Нацбанк випустив пам’ятну медаль "Об’єднані заради справедливості"

Пам’ятна медаль присвячена міжнародній конференції United for Justice – Об’єднані заради справедливості

Національний банк України 28 вересня 2023 року випустив пам'ятну медаль "Об'єднані заради справедливості". Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Нацбанк випустив пам’ятну медаль
Фото в тексті: Національний банк

Зазначається, що пам’ятна медаль присвячена міжнародній конференції United for Justice – Об’єднані заради справедливості, що об’єднала учасників з різних країн світу для обговорення кроків із розбудови мережі всеосяжної відповідальності за міжнародні злочини росії. Адже лише суворе та справедливе покарання агресора може стати запобіжником проти загарбницьких воєн у майбутньому, запорукою відновлення та збереження миру в Європі та всьому світі.

На аверсі медалі розміщено стилізовану композицію, яка символізує те, що справедливість для України означає справедливість та безпеку для всього світу: у центрі композиції – карта України, на якій розміщено щит із зображенням планети Земля, по обидва боки від якого – шальки терезів правосуддя; угорі та внизу – малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА, рік карбування 2023.

На реверсі медалі на дзеркальному тлі розміщено написи: назву міжнародної конференції – ОБ’ЄДНАНІ ЗАРАДИ СПРАВЕДЛИВОСТІ / UNITED FOR JUSTICE (по колу), місце проведення – ЛЬВІВ • LVIV, хештег – #U4J, рік проведення заходу – 2023 (у центрі).

Пам’ятну медаль "Об'єднані заради справедливості" виготовлено з нейзильберу, її фактичний тираж – 10 000 штук.

У вересні Національний банк України ввів у обіг нову пам’ятну монету "Країна супергероїв. Дякуємо енергетикам!". Монета присвячена всім енергетикам України – "сучасним українським супергероям та воїнам світла".


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.