Новини
Новини Київської області
Вишгород
Екологія
Київщина-суспільство
Подорожі

На Вишгородщині з’явиться Дніпровсько-Тетерівський національний природний парк


Колишні мисливські угіддя радянської партноменклатури, а пізніше Януковича, чекають отримання статусу заповідника з 2008 року.

Дніпровсько-Тетерівське державне лісомисливське господарство на березі Київського водосховища, біля села Сухолуччя, Вишгородського району, називали справжнім раєм для політичної еліти.  Статус заповідно-мисливського господарства йому присвоєно в 1967 році. Звичайні люди більш як півстоліття не мали доступу до цих земель. Полювання та відпочинок тут за радянських часів був привілеєм лише для членів ЦК КПУ. Та й за часів незалежності мало що змінилось – його облюбували депутати на чиновники. «У 2007 році господарство облюбував Янукович – територія була оточена 2-3 метровим ровом, огороджена парканом, прокладено дороги, побудовані мисливські вишки та споруджено дві мисливські резиденції в урочищах «Острів» та «Акація». Після втечі Януковича все майно та тварини у вольєрах залишилися без нагляду. Багато чого вивезли мародери, але більшу частину майна вдалося врятувати силами активістів. Наразі мисливське угіддя Сухолуччя знаходиться на відповідальному зберіганні ГО «НПУ» Межигір’я» і кожен бажаючий може відвідати мисливський комплекс біглого президента Януковича», повідомляє Національний парк Межигір’я.

 А нині йдеться про надання цій території заповідного статусу – на урядовому рівні нарешті всерйоз заговорити про створення Дніпровсько-Тетерівського національно-природного парку. Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак зауважує, що його створення не лише розширить національну екологічну мережу держави, а й сприятиме поліпшенню стану довкілля на Київщині.

Головне – щоб справа була доведена до свого завершення, адже у  перші 10 років незалежності розроблявся проект перетворення заповідника в національний парк, але він так і не був прийнятий.

Ця територія мала отримати природно-заповідний статус ще 2008 року, проте , як інформує Урядовий портал, підготовлений тоді Указ Президента не був погоджений ДП «Дніпровсько-Тетерівське лісомисливське господарство». Нині ж проект Указу Президента про створення нового національного природного парку підготовлений, він пройшов відповідні погодження і громадські обговорення, підписаний Міністром екології та природних ресурсів Остапом Семераком та спрямований на розгляд Уряду.

«Нарешті на карті природно-заповідних територій України з’явиться ще один національний природний парк – Дніпровсько-Тетерівський. Парк площею 30402,3 гектара буде створено на території Вишгородського та Іванківського районів Київської області. Прикро проводити такі паралелі, але саме це обмеження втручання людини дало можливість зберегти за 60 кілометрів від столиці одну з найбільш диких ділянок природи на Київщині. Нині це – унікальна лісова та водно-болотна фауна. Тут знайшли свій притулок сірі журавлі, чорні лелеки, орлани-білохвости та цілий ряд інших рідкісних птахів та звірів, занесених до Червоної книги. Є тут рослинні угруповання, занесені до Зеленої книги, та види оселищ, що охороняються Бернською конвенцією. Новий національний природний парк розташований близько від Києва і має усі шанси стати каталізатором сталого розвитку регіону та базою для розвитку рекреаційної, туристичної, еколого-освітньої, природоохоронної, наукової діяльності. А головне – ми збережемо в центрі України унікальний куточок дикої природи і збільшимо площу природно-заповідних земель», –  зазначає Остап Семерак.

Він також звертає увагу на те, що на території майбутнього парку лишилася розвинена транспортна та господарська мережа, яку можна використати на користь туристичної інфраструктури та облаштування парку. Самою територією угідь прокладено понад 20 кілометрів бездоганних доріг, які можуть стати популярними серед веломандрівників.

Нині, як повідомляє ресурс  itinerу,  на території майбутнього заповідника є соснові, дубові, осикові та березові насадження. Тут водяться характерні для Полісся лосі, олені, європейська косуля, свиня, дика лисиця і багато інших тварин, занесені до Червоної книги. Частина заповідної території складають лісові масиви, частина - масштабні болота і озера. Від його елітно-мисливського статусу ту залишилось майже 800 мисливських вишок, пастки для тварин, спеціальна притравочна станція, новенькі асфальтовані дороги, 2 величезні резиденції, вертолітний майданчик, катери і яхти.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів