Новини
Екологія

На станцію "Академік Вернадський" знову прийшов імператорський пінгвін

До антарктичної станції "Академік Вернадський" повернувся імператорський пінгвін. Раніше цього місяця він уже навідував полярників.

На станцію
Фото: Анна Соіна, Національний антарктичний науковий центр

Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр.

"Тепер він вивчає будівлю самої станції. Вже роздивлявся великий паливний бак з пальмами, основний вхід, пожежний вихід біля кубриків, а також метеоґанок", —

кажуть у центрі.

Вперше цей птах завітав на острів Галіндез, де розташована українська станція, на початку червня.

Такий візит став справжнім сюрпризом, адже імператорські пінгвіни не гніздують у районі "Вернадського", а обирають холодніші території. Найближча їхня колонія розташована за понад 300 км.

Востаннє появу імператорського пінгвіна біля станції українські полярники фіксували в грудні 2020-го.

Цього ж разу він спершу кілька днів гуляв островом, вподобавши місце біля геомагнітної обсерваторії. Потім залишив Галіндез, а тепер знову повернувся.

Біологи зазначають, що це молодий пінгвін, який нещодавно полишив батьків. У такому віці для них типові мандри самотою, адже вони ще не беруть участі в розмноженні й активно вивчають навколишній світ.

Згодом полярники побачили на іншому боці острова ще одного великого пінгвіна. Зимівники помітили його з човна під час виходу в море, але льодова ситуація не дозволила підійти близько й визначити, що це за вид.

Ймовірно, то був або другий імператорський пінгвін, або ж королівський — вони трохи менші за розмірами, але теж досить великі й не живуть в цій місцевості (надають перевагу теплішим Субантарктичним островам).

На станцію
На станцію
На станцію
На станцію
На станцію
На станцію
Фото: Анна Соіна, Національний антарктичний науковий центр

Нещодавно українські полярники нарахували рекордну кількість субантарктичних пінгвінів на острові Галіндез, де розташована станція "Академік Вернадський". Їх там понад сім тисяч — по 500 пінгвінів на кожного дослідника.

На станцію
Фото – Сергія Глотова та Анні Торгоненко

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.