Новини
Чорнобиль
Екологія

На швидкості 900 МГц: у зоні відчуження розширили 4G покриття


На території Чорнобильської зони готуються до запуску пілотного проєкту моніторингу пожежної безпеки.

Фото: Facebook/Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник

Про це повідомили на Facebook-сторінці Держагенства України з управління зоною відчуження.

На території зони відчуження розширили покриття високошвидкісного мобільного інтернету 4G у діапазоні 900 МГц (LTE900).

Вже скоро на території Чорнобильської зони відчуження планують реалізувати проєкт моніторингу пожежної безпеки. Здійснити задумане дозволить технологія NB-IоT, яка побудована на концепції «Інтернету речей» та дозволяє безпечно і швидко передавати інформацію між об’єктами, що, у свою чергу, дасть можливість миттєво реагувати на пожежні ситуації та локалізовувати їх.

«Сучасні технології відкривають широкі можливості для миттєвого виявлення займань у лісовій місцевості. Я вже неодноразово наголошував, що ефективне запобігання виникненню пожеж напряму залежить від технічного оснащення та застосування smart-технологій. До того ж, розширення мобільного покриття сприятиме розвитку інвестиційної та туристичної привабливості одного з найпотужніших українських магнітів», – зауважив Роман Абрамовський, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.

Наступним етапом підготовки до запуску «пілоту» стане тестування роботи тепловізорів, які будуть встановлені на висоті та охоплять значну територію. В майбутньому це інноваційне для України рішення можуть масштабувати на інші пожежонебезпечні території країни.

«Світовий досвід ліквідації лісових пожеж показує, що мобілізація усіх сил і засобів протягом перших 30 хвилин дозволяє зменшити негативні наслідки від вогню», – наголошує перший заступник голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Андрій Пляцко.

Як повідомляв «Погляд», цьогоріч у Чорнобилі тестували вітчизняний безпілотник для моніторингу пожеж та радіації. Також дрони і роботи допоможуть вивчати флору та фауну в зоні відчуження.

Нагадаємо, навесні у Чорнобилі пожежа знищила понад 200 гектарів лісу, віддалені села та цвинтарі.