Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я

На рідній землі: евакуйованих українців з Китаю везуть на Полтавщину

20.02.2020 Надiя Проценко 0

Сьогодні, 20 лютого 45 українців повернулись на батьківщину з карантинного міста Ухань, де лютує коронавірус COVID-19. Літак авіакомпанії SkyUp о 9:40 приземлився в аеропорту «Бориспіль» на дозаправку, після чого вилетить у Міжнародний аеропорт міста Харків. Звідти українських громадян разом із 27 іноземцями доправлять до медичного центру Національної гвардії України «Нові Санжари» у Полтавської області.

На рідній землі: евакуйованих українців з Китаю везуть на Полтавщину

Про це повідомляється на сайті МВС України. За доповідями екіпажу та медперсоналу, всі присутні на борту люди здорові та можуть продовжувати політ. На борт літака буде доправлено додаткове харчування і засоби індивідуального захисту.

Після прибуття в Харків пасажири пройдуть належний прикордонний контроль із дотриманням всіх норм і правил санітарно-епідеміологічної безпеки у спеціальній відокремленій зоні летовища.

Спеціальним транспортом ДСНС України у супроводі та під охороною поліції евакуйованих громадян буде доправлено на територію медичного центру Національної гвардії України «Нові Санжари» у Полтавської області.
Там вони перебуватимуть протягом 14 днів в обсервації із забезпеченням суворого режиму санітарного-епідеміологічного контролю та безпеки. Всі протиправні спроби перешкоджання розміщенню евакуйованих на цьому об’єкті або порушення режиму їхньої обсервації будуть припинені Нацполіцією та Нацгвардією відповідно до вимог Закону та рішення урядового штабу.

Усіх громадян України просять не піддаватися на провокації, не порушувати законодавство, дотримуватися публічного порядку і безпеки, не скоювати протиправних дій та з розумінням поставитися до необхідності вжиття таких тимчасових обмежувальних заходів щодо наших громадян та іноземців, які потребують допомоги у складній ситуації.

Жителі Полтавщини ж влаштували акцію протесту з цього приводу. Вранці 20 лютого протестувальники заблокували дорогу до медичного центру, куди мають привезти евакуйованих. Місцева влада планує сьогодні зранку провести позачергову сесію, на яку запросили представника Служби безпеки України.

https://www.facebook.com/watch/?v=498867780822904

Місцеві ЗМІ повідомляють, що на виїзді з Нових Санжар сталися сутички між жителями та правоохоронцями. Поліція затримала декількох учасників акції.

Фото - Микола Анацький