#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Всесвіт

На Марсі було життя? NASA знайшли на Марсі величезні поклади глини

30.05.2019 Бобрик Юлія 0

Марсохід Curiosity виявив на схилі марсіанської гори Шарп ціле плато з великою кількістю глини, повідомляє NASA. За словами вчених, така концентрація породи говорить про те, що кілька мільярдів років тому тут був великий водойм або навіть каскад озер. Що в свою чергу говорить про те, що на планеті могло бути й життя.

Це найбільші поклади глинистих мінералів, коли-небудь виявлених на Марсі. Ймовірно, що скелі тут утворилися шарами бруду древніх озер. Вода взаємодіяла з мінеральними опадами, залишаючи в скелях велику кількість глини.

Цікаво те, що вчені почали досліджувати цю область ще до запуску Curiosity. Вже тоді вони зрозуміли, наскільки це місце цікаве для вивчення і навіть дали йому назву «глиняний вузол». Проби ґрунту повністю підтвердили гіпотезу.

За останніми даними, ці породи утворилися і осіли на дні древніх озер Марса майже 3,5 мільярда років тому.

Нагадаємо, нещодавно NASA опублікувало відео польоту над маршрутом Curiosity на Марсі. А на прикінці квітня стало відомо, що новий марсохід для місії «Марс-2020» майже готовий до запуску.