Новини
Київщина

На Київщині розпочалося полювання на птахів: правила та відповідальність

08.08.2020 Гапон Юлія 000

У Київській області розпочалося полювання на пернату дичину, яке триватиме до кінця жовтня 2020 року.

Пресслужба Національної поліції в Київській області нагадала правила такого полювання та розповіла про відповідальність за їх порушення. 

Так, згідно із Законом України «Про мисливське господарство та полювання», для полювання на птахів мисливці повинні мати при собі: державне посвідчення мисливця; щорічну контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита; дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка користувача мисливських угідь) та відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю.

Слід  пам’ятати про заборони під час такого мисливства: не можна полювати ближче ніж за 200 м від житлових будівель, у темний період доби (через годину після заходу сонця і за годину до його сходу) та в стані алкогольного сп'яніння.

Також обов’язково дотримуватись заходів безпеки, враховувати ймовірне перебування довкола інших людей.

Якщо полювання здійснюється на воді, то обов’язково потрібно мати при собі всі документи на плавзасіб та на право керування ним.

За порушення правил полювання (без належного на те дозволу, у заборонених місцях чи час, недозволеними знаряддями або способами) передбачено  адміністративну відповідальність. Також відповідно до ст. 248 (Незаконне полювання) Кримінального кодексу України визначено покарання у вигляді штрафу від однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до обмеження волі або позбавлення волі строком до 5 років.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв про те, що в Україні за вилов раків під час літньо-осінньої заборони штрафуватимуть.