Новини Київської області
Відбудова регіону

На Київщині переобладнують гуртожитки і нежитлові приміщення у комфортні оселі для ВПО

На Київщині створено 32 місця тимчасового проживання, тривають ремонти у гуртожитках.

На Київщині переобладнують гуртожитки і нежитлові приміщення у комфортні оселі для ВПО - зображення
Фото - КОВА

Київщина реконструює гуртожитки та нежитлові приміщення під оселі для внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко під час засідання Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при КОВА.

На сьогодні на Київщині зареєстровано майже 328 тис. ВПО. Найбільша кількість перемістилась в межах Київської, із Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської областей. Пріоритетом залишається забезпечення людей житлом. На Київщині створено 32 місця тимчасового проживання, в тому числі 17 модульних містечок. Тут мешкають понад 4,4 тис. ВПО.

За підтримки благодійників вже реконструювали низку гуртожитків у Богуславі, Сквирі, Михайлівці-Рубежівці, Томашівці для комфортного проживання ВПО.

Крім того, переобладнують нежитлові приміщення у комфортні оселі. Наприклад, в місті Славутич УВКБ ООН допомагає перебудувати старе приміщення поліклініки в житло. За кошти обласного бюджету закупили 50 квартир на суму понад 110 млн грн для ВПО.

"На жаль, реальні потреби не відповідають нашим фінансовим можливостям. Тому активно залучаємо міжнародних партнерів. Завдяки благодійному фонду „Місія Хансена в Україні“ та його засновнику Деллу Лой Хансену реалізується 4 проєкти для ВПО. Це 487 квартир та 220 індивідуальних будинків", —

зазначив Руслан Кравченко.

Не менш важливе питання — працевлаштування ВПО, тож роботодавців заохочують брати на роботу внутрішньо переміщених осіб. Вже з початку цього року роботодавці отримали компенсацію на оплату праці за 52 особи із числа ВПО. Стимулюємо внутрішньо переміщених осіб розвивати свій бізнес.

Нагадаємо, днями на Київщині 19 родин отримали тимчасове житло у сучасному гуртожитку. Квартири обладнані звукоізоляцією, власними кухнями та ванними кімнатами. Також у гуртожитку є окремий коворкінг простір, ігрові кімнати для дітей та комори для зберігання речей.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.