На Київщині браконьєр наловив риби на понад 100 тисяч гривень
![На Київщині браконьєр наловив риби на понад 100 тисяч гривень На Київщині браконьєр наловив риби на понад 100 тисяч гривень - зображення](/storage/resized/lg/news/9b563d8a-a4ca-4b37-9fde-d1bf97ba69ae/brakonerstvo1.jpg)
Браконьєра виявили на Київської ГЕС поблизу села Лебедівка, що у Вишгородському районі.
Як розповіли у Державній екологічній інспекції Столичного округу, чоловік встиг витягнути 17 кілограмів риби, зокрема 48 плоскирок, 15 лящів, п’ять пліток, чотири карасі та одного синця.
На рибалку склали протокол за ч. 4 ст. 85 Кодексу про адміністративні правопорушення. За грубе порушення правил рибальства з використанням заборонених знарядь лову йому загрожує від 340 до 680 гривень штрафу. Крім того, чоловіку доведеться відшкодувати збитки, завдані рибному господарству, які склали понад 115 тисяч гривень.
![На Київщині браконьєр наловив риби на понад 100 тисяч гривень На Київщині браконьєр наловив риби на понад 100 тисяч гривень - зображення](/storage/resized/lg/news/9b563d8a-a4ca-4b37-9fde-d1bf97ba69ae/ryba1.jpg)
Адже відповідно до встановлених такс, один незаконно виловлений лящ оцінюється у 1 649 гривень, карась — у 1581 гривню, а плоскирка — у 1564. Але й це — ще не все.
На місце події інспектори викликали слідчо-оперативну групу Вишгородського райуправління поліції щодо порушення справи за ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу — незаконне зайняття рибним промислом. Санкція статті передбачає від 17 000 до 51 000 гривень штрафу або обмеження волі на строк до трьох років.
До речі, з 15 лютого по всій Україні вводиться заборона на вилов щуки. Вона триватиме до 31 березня.
Також, на Київщині пів року не можна буде ловити раків. Табу на добування річкових делікатесів триватиме з 15 грудня до 30 червня 2024 року.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.