Новини
Технології
Україна-суспільство

Модна програма FaсеАрр, що «зістарює» фото, збирає конфіденційну інформацію про користувачів


Додаток, що редагує портрети, збирає забагато даних про користувачів і не гарантує безпеки їх зберігання. Розробник FaceApp – колишній співробітник «Яндекса».

Це викликало стурбованість серед деяких користувачів українського сегмента інтернету, які занепокоїлися про захист своїх персональних даних.

На те, що популярний додаток насправді російська розробка, звернув увагу колишній український військовий, а нині працівник Дніпровського міськради Максим Музика.

"Споживай свідомо", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Чим же саме може загрожувати цей додаток звичайному користувачу :

  • 1.Отримує доступ до ваших фото.
  • 2.Отримує усі дані з телефонів, компів і флешок
  • 3.розробники і власники - росіяни, а отже потрапити в бази ФСБ.
  • 4. Ваші персональні дані використовують для тренування нейромереж по розпізнаванню інших фото в інтернеті.
  • 5.інфа з ваших мобільних пристроїв моде бути передана третім особам і збиратись навіть після того, як ви припинили користування цим додатком.

На що ви погоджуєтеся, встановлюючи додаток?

Додаток отримує можливість надсилати на вашу електронну пошту інформацію про будь які зміни в роботі програми, при цьому ви не можете відмовитися від такої функції.

Щоб зрозуміти, як ви використовуєте додаток, компанія збирає статистичні дані й використовує для цього інструменти третіх сторін. Вони збирають інформацію, надіслану вашим пристроєм, включаючи веб-сторінки, які ви відвідуєте, додатки та іншу інформацію, яка нібито має використовуватися, щоб допомогти покращити роботу додатка.

Компанія також обіцяє не передавати без вашої згоди вашу ж інформацію третім особам, окрім групи компаній, частиною яких є FaceApp, а також третіх сторін, які згадані в самій угоді.

Так, компанія може надавати інформацію з файлів кукі, файли журналів, ідентифікатори пристроїв, дані про місцезнаходження тощо компаніям, які юридично є частиною тієї ж групи компаній, до якої входить FaceApp, або які стають частиною цієї групи («партнери»). А вже вони можуть використовувати цю інформацію для вдосконалення власних послуг.

У FaceApp також кажуть, що вони можуть обмінюватися певною інформацією, такою як дані кукі, з партнерами третіх сторін. Ця інформація надасть можливість рекламним мережам третіх сторін, серед іншого, розміщувати якісніше таргетовану під ваші смаки та вподобання рекламу.

Словом, додаток, який мав би просто змінювати ваше зображення, тобто мав би отримувати доступ тільки мультимедійних файлів, вимагає натомість чимало іншої інформації, яку компанія та її партнери можуть використовувати всередині цеху, як забажають. А той факт, що до аналітики долучаються ще якісь «треті сторони», теж не додає позитиву.

Крім цього, компанія в кінці угоди попереджає, що тільки ви несете відповідальність за збереження секретності вашого унікального пароля та інформації про обліковий запис.

Як убезпечитися :
Загальна рекомендація для користувачів - встановлювати лише ті додатки, які вам дійсно потрібні, наголошує пані Чулівська.

"Перегляньте встановлені програми на своєму смартфоні та комп'ютері, а також розширення у браузерах, і все, чим не користуєтесь, чи що не дуже потрібне, - краще видаляйте", - каже експертка.

Якщо вже дуже кортить спробувати FaceApp - зробіть це хоча б не з вашого основного пристрою, радять фахівці Школи цифрової безпеки DSS380.

Джерело : BBC NEWS Україна Тексти ORG.UA