Міські голови занепокоєні прийнятими змінами до Податкового кодексу
Учора, 30 березня, Парламент на позачерговому засіданні прийняв Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)". Проти низки змін виступали міські голови
Закон №3275 передбачає зміни до Податкового кодексу України, зумовлені нинішніми умовами, за яких бізнес змушений працювати (або призупиняти роботу) під час карантину. Зокрема, цим документом уточнюються положення норм, якими органи місцевого самоврядування були позбавлені надходжень до своїх бюджетів плати за землю та податку на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, за цьогорічні березень та квітень.
Ресурс Місцеві фінанси звернув увагу на положення документа, які зумовлюють вплив на місцеві бюджети.
Зазначається, що Законом передбачено такі моменти:
платники не сплачують ці податки лише за один місяць – березень
платежі за квітень мають бути сплачені до 30 червня.
«Завдяки цьому будуть зменшені наполовину очікувані втрати місцевих бюджетів. Також у цьому Законі схвалено норму, якою органам місцевого самоврядування у 2020 році надано право внесення змін до прийнятих рішень про встановлення місцевих податків та зборів в частині зменшення ставок лише єдиного податку без застосування певних норм Податкового кодексу України, Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про державну допомогу суб'єктам господарювання», йдеться в повідомленні.
Також зазначається, що Асоціація міст України вносила низку змін до Закону, але враховані вони були не всі. «АМУ підкреслює: місцеві бюджети матимуть некомпенсовані втрати через рішення, прийняті державою, і це є прямим порушенням прав місцевого самоврядування».
Також міський голова Києва Віталій Клично на брифінгу сьогодні, 31 березня, прокоментував Закон № 3275. «У чому були застереження міських голів, і чим ухвалення цього закону загрожує киянам: по суті, це грабунок місцевих бюджетів. Всупереч позиції Президента, Прем’єр-міністра, яку вони задекларували на зустрічі з міськими головами, депутати не дослухалися до вимог місцевих громад, і ухвалили закон з несправедливими умовами для бізнесу та забезпечили окремому великому бізнесу надприбутки за рахунок податків з бюджетів усіх рівнів. Через уже запроваджені зміни в податковому законодавстві місцеві бюджети матимуть втрати щонайменше 12, 4 мільярда гривень. Тільки втрати бюджету столиці в умовах боротьби з коронавірусом становлять майже 1, 6 мільярда гривень. Через схвалення закону №3275 у громад не буде коштів на зарплати медикам, вчителям, соцпрацівникам, вихователям працівникам транспорту, та працівникам ЖКГ. Бо депутат врахували тільки частину пропозицій і ухвалили половинчасте рішення. Наприклад, надали відстрочку по сплаті податку на землю і нерухомість бізнесу, який не працює і який працює. Надали місцевому самоврядуванню можливість переглядати ставки лише з єдиного податку. А також позбавили у березні громадян коштів від оренди паїв, забезпечивши таким чином прибутки агрохолдингів. Це не справедливо», зазначив Віталій Кличко.
Фото з відкриих інтернет-ресурсів