Новини
Новини Київської області
Культура
Російсько-Українська війна

Мінкульт: за пів року війни рф скоїла 500 злочинів проти культурної спадщини України

500-им об’єктом стала пам’ятка архітектури місцевого значення – будівля колишнього Реального училища, зведена у 1882 р. в м. Ізюм Харківської області.

Мінкульт: за пів року війни рф скоїла 500 злочинів проти культурної спадщини України - зображення

Міністерство культури та інформаційної політики станом на 3 серпня 2022 року зафіксувало 500 епізодів воєнних злочинів росії проти української культурної спадщини. Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України, зазначивши, що ще кілька десятків таких епізодів знаходяться на перевірці.

"Пів року війни – півтисячі пошкоджених/знищених росією об’єктів культурної спадщини та закладів культури. Хіба після такого хтось ще сумнівається, що одна з головних цілей путіна – українська культура? Маємо зробити все можливе, аби захистити, відновити і зберегти наше унікальне надбання", –

міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко

Зазначається, що 500-им об’єктом, внесеним до бази мінкультури, стала пам’ятка архітектури місцевого значення – будівля колишнього Реального училища, зведена у 1882 р. в м. Ізюм Харківської області. Загалом внаслідок обстрілів окупантів зазнали руйнацій і пошкоджень 142 об’єкти культурної спадщини: 23 пам’ятки національного значення, 112 пам’яток місцевого значення та 7 щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. А також 132 об’єкти цінної історичної забудови.

Злочини зафіксовано в 15 регіонах України. Зокрема, в Київській області зафіксовано – 80 злочинів, найбільше – 52 у Бучанському районі.

Мінкульт: за пів року війни рф скоїла 500 злочинів проти культурної спадщини України - зображення

Нагадаємо, нещодавно з’явився тизер українського фільму "Область героїв". Кінопрем’єра стрічки в Україні має відбутися восени 2022 року. Також повідомлялося, що український фільм військова драма "Мати Апостолів" отримав нагороди на Västerås Filmfestival в Швеції.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.