"Маріуполь нескорений": у Києві представили художню виставку (ВІДЕО)
2 листопада у київському Довженко Центрі, на Сцені 6, відбулася подія, приурочена 800 дням полону захисників "Азовсталі", яка зібрала разом представників громадськості, ветеранів, родини військових, медійників та всіх небайдужих. Цей захід став втіленням незламності та підтримки, демонструючи співпрацю між проєктом "Азовсталь. Голоси" (Громадська організація "Голоси"), Асоціація родин захисників "Азовсталі" та Міжнародним проєктом Маріуполь нескорений.
Під час заходу було наголошено на надзвичайно важких реаліях, з якими стикаються українські військові та цивільні. Більше 6000 військових досі перебувають у полоні, піддаючись нелюдським умовам, тоді як понад 25 000 цивільних утримуються в неволі в Росії, серед них понад 7000 дітей, розлучених зі своїми родинами. Ці факти підкреслюють важливість таких заходів, що привертають увагу до долі полонених, серед яких бійці полку "Азов", які вже 800 днів перебувають у полоні, демонструючи неймовірну мужність і стійкість.
Хвилиною мовчання глядачі вшанували пам’ять тих героїв, які вже віддали свої життя за свободу та майбутнє України.
Особливо зворушливим став виступ Алли Діденко, нареченої військовополоненого бійця 12-ї бригади спецпризначення "Азов" НГУ, яка поділилася особистою історією боротьби та віри. Її слова нагадали всім про те, що за кожною історією полоненого стоять близькі люди, які чекають і вірять у повернення своїх рідних.
Проєкт Маріуполь нескорений, що зародився у 2022 році як мистецький рух, продовжує підтримувати Маріуполь та його захисників на міжнародному рівні. У своєму виступі один з організаторів проєкту підкреслив важливість мистецтва як голосу, що говорить за тих, хто поки що не може розповісти про свій біль і подвиг самостійно.
Серед почесних гостей заходу був перший секретар Посольства Азербайджанської Республіки в Україні Фарід Бабаєв, чия присутність підтвердила міжнародну підтримку українського народу.
Вистава "Азовсталь. Голоси" стала містком, який поєднав усіх присутніх із героями, що боролися, пережили полон і чекають на своє повернення. Під час вистави глядачі мали можливість доторкнутися до реальних історій, які звучали зі сцени у вигляді монологів та театральних сцен. Ці живі голоси зворушували до сліз, нагадуючи про героїв, які продовжують боротися за свободу та справедливість. Особливий акцент вистави було зроблено на важливості пам’яті та єдності.
Художники з Києва, Дніпра, Одеси, Франківська та інших куточків України об’єднались, щоб підтримати маріупольських колег. Поступово була започаткована серія експозицій "Маріуполь нескорений". Ініціатором та куратором цього задуму, який тепер вже перетворився на колосальний проєкт міжнародного рівня, виступив Валерій Юричковський, маріупольський митець та промоутер, почесний член Національної спілки художників України. Після експонування в Києві виставка подорожувала західною частиною України та навіть за межі держави. Правда, щоразу на різних локаціях варіювалась і кількість картин в експозиції.
Захід відбувся за інформаційної підтримки медіа Погляд.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.