Новини
Головні новини
Ірпінь

"Люди залишаться без житла та грошей": нардеп Горобець про порушення при будівництві "Синергія-сіті" в Ірпені

13.03.2020 Гапон Юлія 000

Внаслідок будівництва 72 багатоповерхівок "Синергія-сіті" можуть постраждати не лише екологія, місцева громада та держава, але й існуючі та потенційні інвестори житлового комплексу, який має усі шанси ніколи так і не здатися в експлуатацію.

Сьогодні, 13 березня, народний депутат від 95-му округу (м. Ірпінь, смт Гостомель, смт Ворзель, смт Коцюбинське, м. Вишневе, м. Боярка та ще частина Києво-Святошинського району) Олександр Горобець на своїй Фейсбук-сторінці дав роз'яснення стосовно ситуації, яка склалася в Ірпені на заплаві.

"Останнім часом до мене дуже часто звертаються люди, які стурбовані будівництвом житлового комплексу, що ведеться у місті Ірпінь в заплаві однойменної річки. Люди переконані, та й це цілком логічно, що зведення ЖК на особливо цінних землях апріорі не може бути законним. Таким чином завдається шкода не лише інтересам місцевої громади та всієї держави, але й екології. Велика і красива річка ризикує перетворитися на струмочок, завалений сміттям. А особливо прикро, що все це робиться з метою одержання неправомірної вигоди окремих посадовців, чи екс-посадовців", - написав Горобець.

Також він зазначив, що, на жаль, побоювання людей не безпідставні, адже з даного питання розпочате досудове розслідування за не одним кримінальним провадженням.

"Зокрема мені стало відомо, що правоохоронними органами здійснювалося досудове розслідування щодо зловживання владою або службовим становищем посадовими особами Ірпінської міської ради при наданні дозволу на будівництво ЖК без дозвільних документів за межами населеного пункту на особливо цінних землях сільськогосподарського призначення без списання в установленому законодавством порядку Загальнодержавної осушувально-зволожувальної системи річки Ірпінь. Досудове розслідування здійснюється Офісом Генерального прокурора", - зазначив народний депутат.

Він нагадав, що ДАБІ Київської області на підставі звернень громади проведено перевірку законності видачі відділом архітектури та містобудування Ірпінської міської ради містобудівних умов та обмежень на будівництво ЖК «Синергія Сіті».

"Як наслідок, містобуди скасовані через наступні порушення:
· будівництво протягом року велося без жодних дозвільних документів, фактично це самочинне будівництво;
· проектна документація розроблена з порушеннями вимог законодавства;
· технічні умови видані на зовсім інших суб'єктів містобудування;
· взагалі відсутні інженерно-геологічні та інженерно-геодезичні вишукування, які є обов'язковими до початку будівництва;
· будівельні конструкції не пройшли обов'язкові дослідження;
· виконавча документація взагалі не велася;
· технічний нагляд не здійснювався", - зазначив Горобець, уточнивши, що за кожним фактом винні особи притягнуті до адміністративної відповідальності.

Також він додав, що, як наслідок, 30.10.2019 року Департаментом ДАБІ у Київській області було винесено припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт.

"Варто зазначити, що скасування містобудівних умов і обмежень є підставою для скасування дозволу на проведення будівельних робіт. На земельні ділянки, на яких будується вказаний ЖК, судом неодноразово в рамках кримінального провадження було накладено арешт, наслідком чого є заборона розпоряджатися та відчужувати такі земельні ділянки, а також заборона на проведення будівельних робіт", - додав нардеп.

Також Горобець нагадав, що 3 березня 2020 року Касаційний суд скасував рішення двох попередніх інстанцій, якими прокуратурі було надано відмову в скасуванні ДПТ, на основі якого ведеться будівництво у заплаві річки Ірпінь. Справу направлено до Ірпінського суду на повторний розгляд.

"Отже, ситуація така, що може постраждати не лише екологія, місцева громада та держава, але й існуючі та потенційні інвестори житлового комплексу, який має усі шанси ніколи так і не здатися в експлуатацію. Люди залишаться без житла та своїх грошей", - наголосив депутат.

Крім того, Горобець повідомив, що надіслав відповідні депутатські звернення щодо забудови заплави на адресу Міністра внутрішніх справ України та Генерального прокурора України, а невдовзі планується проведення великих парламентських слухань, на яких обговорять проблему незаконних забудов та недобудов.

"Ситуація дуже гостра та потребує втручання на рівні змін до чинного законодавства. Отже, чекаємо на реакцію правоохоронних органів на мої звернення. А в ході запланованих слухань розраховуємо напрацювати ефективні варіанти вирішення проблеми у глобальному масштабі", - зазначив Горобець.