Буча
Відбудова регіону

Литовська компанія виходить з будівництва школи в Бучі через корупційний скандал

В Бучі планували побудувати школу та садок за останніми європейськими технологіями. За 18 млн євро мали з’явитися освітні простори просто неба, класи з геотермальним опаленням та підземним укриттям.

Литовська компанія виходить з будівництва школи в Бучі через корупційний скандал - зображення
Mokyklos Bučoje projektas. „2L Architects“ vizualizacija.

Міська рада Бучі на своєму офіційному сайті повідомила, що литовська компанія Nullus, яка є частиною інфраструктурного фонду BaltCap, виходить з проєкту будівництва школи в Бучі. Про це стало відомо у середу, 7 лютого. Планувалося, що школа мала відкритися 1 вересня 2025 року.

Компанія Nullus виходить через звинувачення проти її колишнього партнера Шарунаса Степуконіса, якого підозрюють у ймовірній розтраті понад 30 мільйонів євро компаній, якими керує фонд прямих інвестицій.

Про це повідомила міська рада Бучі із посиланням на Литовське радіо і телебачення (LRT).

"Звинувачення проти Степуконіса, генерального директора Nullus і одного з ініціаторів проєкту, несумісні з благородною метою цього проєкту, і ми виходимо з нього, щоб нейтралізувати репутаційний ризик", –

йдеться у повідомленні.

Відомо, що документи для виведення Nullus вже готуються відповідно до українського законодавства.

Нагадаємо, українські та литовські архітектори побудують сучасну школу з дитсадком у Бучі. Загальна вартість проекту передбачалась у 18 мільйонів євро - ці гроші надавались литовські бізнеси та громадські організації. Школа з дитсадком розрахована на 880 дітей. Будівля повинна була бути оснащена тепловими насосами, геотермальним обладнанням та сонячною електростанцією потужністю 600 кВт.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.