Новини
Здоров'я
Київ

Лікарні Києва отрмали протималярійні ліки для боротьби із коронавірусом

07.04.2020 Оксана Кириленко 0

Міський голова столиці Віталій Кличко повідомив, що медзаклади, які лікують хворих на COVID-19 отримали препарат Плаквеніл.

"Це протималярійні ліки, які медики різних країн світу застосовують для лікування коронавіруса. Також 7 квітня 200 тисяч масок надійдуть в мережу комунальних аптек", - зазначив Кличко.

Діюча речовина Плаквенілу - гідроксихлорохін, а згідно дослідженням французьких науковців саме гідроксихлорохін в поєднанні із антибіотиком сприяє одужанню пацєнтів хворих на коронавірус.

Проте деякі експерти висловили занепокоєння з приводу швидкості схвалення гідроксихлорохіну, як панацеї в подоланні пандемії. Сайрус Шахпар - лікар і керівник групи по запобіганню епідемії в організації Resolve to Save Lives, що працює в Африці, - сказав кореспонденту «Голосу Америки», що навіть якщо позитивні результати невеликого дослідження повторяться, немає інформації про те, як пацієнти будуть відчувати себе у довгостроковій перспективі.

"Зазвичай ми не даємо рекомендацій, які базуються на випробуваннях 40 або 100 чоловік, тому що недостатньо людей, щоб знати, які побічні ефекти, - сказав Шахпар. - Також невідомо, як працює препарат на різних вікових групах. У нас зараз просто немає таких свідчень ".

Шахпар стурбований і тим, що ці ліки перенаправлятимуться з Африки та інших місць, де вои необхідні для захисту від малярії.

Читайте також: У Києві захворіли на COVID-19 чотири дитини