Новини
Боярка
Києво-Святошинський район
Довкілля

"Легені Києва": чи бути нацпарку "Приірпіння та Чернечий ліс"?

05.05.2020 Гапон Юлія 000

Термін видачі висновку Оцінки впливу на довкілля проекту масштабних рубок (8% наявного деревостану) у Боярській лісодослідній станції спливає. Про це повідомила спільнота "Українська природоохоронна група".

"Ідеться про всю смугу лісів, яка огортає столицю України з півдня. Саме тут планується створення національного природного парку «Приірпіння та Чернечий ліс», проект якого був схвалений Міністерством. Наші читачі знають, що цей національний парк є одним з основних, створенню яких ми приділяємо увагу. Зокрема, торік були проведені детальні дослідження. Крім того, за нашим обгрунтуванням, майбутній нацпарк був включений до Смарагдової мережі. Це рішення було ухвалене Постійним комітетом Бернської конвенції у грудні 2019 року", - зазначили екологи.

Активісти уточнили, що ось-ось має бути виданий висновок ОВД, який або дозволить вирубку цінних старих дібров (одних із найбільших на Київщині), або не дозволить. "Від цього залежатиме доля багатьох рідкісних видів рослин і тварин, дослідження яких ведуть науковці НАНУ. Від цього залежатиме наявність зелених легеней Києва, які можуть виконувати свої екологічні функції лише коли є здоровим стиглим лісом, а не молодою посадкою, від якої довкіллю користі не більше, ніж від поля. Від цього залежатимуть і міграції птахів через Україну. Ми неодноразово наголошували, що саме через цей лісовий масив Дніпровський екологічний коридор, яким мігрують птахи, оминає квартали забудови Києва. Боярська лісова дослідна станція, якій належать всі території майбутнього національного парку, за своїм призначенням є частиною Національного університету біоресурсів та природокористування й повинна виконувати освітні завдання, а не бути лісозаготівельним підприємством, що не має жодного відношення до навчального процесу. Зараз БЛДС бідкається на банкрутство, та чомусь на сертифікацію лісів – путівку деревини для продажу за кордон - кошти має", - зазначають у спільноті. Детальніше читайте ТУТ.