Україна
Новини Київської області
Екологія
Вода

Ледь не щодня в Україні зникає ОДНА річкаВ той час, як температура світового океану зростає з рекордною динамікою, в Україні впродовж лише минулого року в багатьох водоймах загинуло майже все живе. Причинами цього стають насамперед маловоддя, різні скиди забруднених вод і зими без снігу. Про це повідомляє пресслужба Національної екологічної ради України.

За роки незалежності в нашій країні, за даними екологів, зникло понад 10 тисяч річок. Попри те, що на її території 63 000 річок, 400 000 ставків, 1 100 водосховищ та, зрештою, 1 млн 300 тисяч гектарів прісної води, Україна вважається у світі маловодною державою. За даними останніх досліджень наразі вона перебуває на 125-му місці із 180 країн за кількістю питної води на душу населення. Водойми наповнюються максимум на 70% від норми. Це призводить до зміни їхнього гідрологічного циклу або ж узагалі до зникнення. Маловодність - це одна з причин зникнення малих річок в Україні. Наочним прикладом можуть служити річки Ірпінь та Буча в Київській області, які не лише втратили здатність до самоочищення, а й до 50-70% своїх водних запасів. До цього передовсім призвела людська недбалість та намагання протизаконно, всупереч усім нормам та здоровому глузду, забудувати заплавні землі.


Ще одна причина, з якої вода у наших річках стає непридатною для вживання, - забруднення. В 2019 році у вітчизняні водойми було скинуто понад 2 млрд кубометрів різних стоків. З них 1/3 це неочищені скиди. В результаті цього одразу в 2140 водоймах загинули всі або майже всі водні живі ресурси.