Новини
Україна
Технології
Автоновини
За кордоном
Київ

Київські розробники створили унікальний військовий електромобіль-амфібію


Броньований гібридний автомобіль STORM презентують в Абу-Дабі на великій міжнародній оборонній виставці IDEX-2021.

Про це розповів керівник команди розробників, кандидат технічних наук Олександр Кузнецов виданню "Гордон".

Українська команда презентує унікальну розробку - першу у світі електричну броньовану машину, що здатна брати розгон до 140 км/год по піску й працювати без зупинок від 18 до 36 годин. Крім цього, машина може плавати морем та витримує хвилю до 1,5 м.

Підзарядження електричного акумулятора в дорозі забезпечує дизельний генератор. Цей автомобіль можна використовувати для перекидання десанту, підтримки берегової охорони, доправлення вантажів, забезпечення медичної допомоги. В умовах пустелі, де інша техніка відмовляє, цей автомобіль здатний виконувати завдання.

Прототип автомобіля почали розробляти в Києві два роки тому. Над ним працювала команда із шести осіб – автомеханіків, водіїв, слюсарів. Конструктором і дизайнером проєкту був Олександр Кузнецов.

"Ми не змогли зробити все це в Києві. Нашу ідею в Україні сприймали як дивину. Не було підтримки і фінансів. Економічні та адміністративні умови в Еміратах набагато кращі. Ми швидко знайшли партнерів, які нас забезпечили приміщенням і технічною підтримкою, водночас абсолютно не втручалися у процес. Ми приїхали у вересні, протягом кількох днів зареєстрували компанію і почали працювати. Тут не потрібно платити жодних податків, навіть 5% ПДВ, тому що наше виробництво розташоване на території вільної економічної зони. Коли автомобіль відправили на виставку, співробітники митниці допомогли нам вирішити всі труднощі з оформленням документів. нам узагалі тут дуже багато допомагали", –

Олександр Кузнецов

Виставка IDEX-2021 триватиме і 21-го до 25 лютого. Цього року у ній бере участь понад 900 виробників військової техніки і озброєнь із 59 країн.

"Наш автомобіль уже викликав великий інтерес. Ми плануємо провести додаткові випробування і доопрацювати дослідний зразок. Хочемо встановити додаткове обладнання, щоб була можливість занурюватися під воду. Зараз ми презентуємо БМП на гусеничному ходу, але у планах у нас і колісна версія. Також хочемо поставити на автомобіль озброєння – кулемет, протитанкову систему, український комплекс "Сармат" виробництва КБ "Луч". Попит на такі машини великий, тому ми збираємося запускати серійне виробництво", –

Олександр Кузнецов
&feature=emb_title

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що гіперкар SSC Tuatara встановив світовий рекорд швидкості. Автомобіль розігнався до 455,28 км/г на випробувальному полігоні космічного центру Кеннеді, штат Флорида, США.

Також ми писали про перше тестування вакуумного потягу Virgin Hyperloop: він розвинув швидкість 172 км/год. Представники американської компанії Virgin Hyperloop вперше провели тестування вакуумного поїзда з пасажирами на борту капсули.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.