#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина
Пригоди
Світ-суспільство
Київ

Київські митники не дозволили артефактам часів Київської Русі незаконно покинути країну

12.03.2020 0 Оксана Кириленко 0

9 археологічних артефактів були щільно обмотаний фольгою та поліетиленовою плівкою, а в декларації зазначалося, що до Великобританії прямують репліки для декору.

Однак Київські_митники зрозуміли, що вантаж є артефактами пшеворської та черняхівської археологічних культур, а також часів Київської Русі.

Один з виявлених залізних наконечників списа довжиною 26,5 см належить до пшеворської археологічної культури (поширеної, зокрема, на території Закарпаття, Мармарощини та Галичини) та датується кінцем І – серединою ІІІ ст.

Інший залізний наконечник метального списа-дротика довжиною 12,7 см належить до черняхівської археологічної культури (поширеної, зокрема, в лісостеповій України на сході між Сіверським Донцем та Дністром, та на заході між Прутом і вздовж Бугу). Датується кінцем ІІІ - початком V cт.

Чотири автентичні залізні наконечники списів довжиною 20-26,8 см належать до доби Київської Русі та датуються кінцем XI-XIII ст.

Три залізні наконечники списів довжиною 17,5-27 см належать до XIV-XVI ст.

Всі їх визнано історичною та культурною цінністю.

Складено протокол про порушення митних правил за ст. 472 Митного кодексу України, артефакти вилучено.

Важливо: ринкова вартість предметів археології експертами не може бути визначена, оскільки в Україні не існує офіційного ринку збуту археологічних артефактів.