Новини
Всесвіт
За кордоном

Китайська космічна ракета приземлилася в густонаселеному районі (ВІДЕО)

26.11.2019 Бобрик Юлія 0

Постраждали будівлі в селищі, розташованому неподалік від стартового майданчика.

Китайське космічне агентство здійснило запуск двох нових навігаційних супутників. Ракета-носій Long March 3B стартувала з майданчика космодрому Січан, розташованого в провінції Сичуань, вранці 23 листопада.

https://twitter.com/LaunchStuff/status/1198109226155032576

Місія з доставки супутників на орбіту була виконана успішно, проте коли ракета-носій першого ступеня поверталася на Землю, вона приземлилася в густонаселеному районі. В результаті було зруйновано будівлю, а територія оповита токсичним димом.

https://twitter.com/LaunchStuff/status/1198172138521448448

Експерти зазначають, що цих наслідків можна було уникнути. Для прикладу, інші космічні держави створюють свої стартові майданчики поблизу узбережжя, і тоді повертаючись на Землю об'єкти можуть впасти в океан.

Натомість Китай, який будував свої космодроми під час «холодної війни», з міркувань секретності звів їх в глибині материка. З цієї причини відпрацьовані ступені ракет не можуть бути скинуті у воду. За минулі десятиліття місії неодноразово наражала жителів довколишніх населених пунктів небезпеці.

https://twitter.com/LaunchStuff/status/1198242472889143296

Орбітальна ракета-носій «Чанчжен-3B» має три ступені і чотири навісних розгінних блоку. Її перший політ відбувся 14 лютого 1996 року, але виявився провальним: через 22 секунди після старту ракета впала на село, знищивши супутник Intelsat 708, який знаходився на борту, і вбивши людей. За даними міжнародних джерел, налічувалося сотні жертв, сам Китай офіційно визнав смерті 6 чоловік.

Критики китайської космічної програми говорять про те, що країні вже час переносити космодроми ближче до води, проте це сповільнить рух до «панування в космосі», тож поки держава лише збільшує число запусків з уже наявних майданчиків, наражаючи власний народ на небезпеку.

Нагадаємо, влітку стало відомом, що китайські приватні компанії збираються підкорити космос і запустили перші ракети.