Новини
Україна
Культура
Україна-суспільство
Подорожі

Кримськотатарські килими – окремий вид традиційного національного мистецтва


Орнаменти кримськотатарських килимів завжди мали високий рівень символізму

Килими – один з традиційних видів ужиткових виробів, багато з яких витканих вручну, стали витворами мистецтва. Багаті килимарські традиції в кримськотатарських килимах, які є окремим видом традиційного національного мистецтва. Кримський дім розповідає, що килимам характерний унікальний орнамент. «Килими виготовляли власноруч, використовували різні техніки: пряли вовну та фарбували нитки. А орнаменти килимів завжди мали високий рівень символізму. Відомо, що основною темою орнаменталістики була тема продовження роду, циклічності життя», поінформував Кримський дім і кримськотатарських килимів з Dervish Evi в Бахчисараї.

Багато хто знаходить спільні риси у кримськотатарських і українських килимах. Та й звучить слово «килим» і українською, й кримськотатарською мовою однаково.

ДОВІДКА. Кримськотатарський етнографічний центр "Dervish Evi"  включає в себе єдиний в світі будинок-музей кримськотатарського побуту, майстерню по виготовленню традиційних мідних виробів і магазин, в якому Ви не знайдете імпортних сувенірів. До того ж, тут можна придбати високоякісні вироби виключно кримських майстрів, інформує ресурс qirimli.club.

Фото: Кримський дім