Новини
Новини Київської області
Екологія

Київщина: на річках очікуються небезпечні гідрологічні явища (ВІДЕО)

Рятувальники готуються до весняного паводку.

Інтенсивне танення снігу на фоні плюсової температури повітря та часті опади у вигляді дощу або мокрого снігу можуть призвести до ускладнення гідрологічної ситуації на Київщині.

Небезпечні явища — так звані зажори — утворюються внаслідок зміни періодів потепління та заморозків, нашарування криги створюють на річках крижані плотини, які ведуть до підтоплень прибережних зон.

Така ситуація спостерігалась у Києві та області минулого року.

Минулорічні паводки у Броварському та Вишгородському районі, наслідки яких доводилось ліквідовувати рятувальникам впродовж декількох тижнів тому яскравий приклад.

Тож вже зараз за підтримки місцевих органів влади, фахівці ДСНС проводять комплекс заходів щодо підготовки до безпечного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків.

Сьогодні здійснено обстеження території русла річки Десна в Броварському та Вишгородському районах в місцях, де прогнозується зажер криги та відповідне підняття рівня води.

Станом на 1 лютого загрози прилеглим населеним пунктам не має. Але рівень води поступово піднімається. Тому, моніторинг паводкової ситуації буде продовжуватись. і якщо виникне необхідність проводитиметься підрив крижаного поля.

Нагадаємо, суботній день у західних, південних, північних і центральних регіонах України буде дощовим.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.