Економіка
Відбудова регіону

Кияни та мешканці Київської області отримали найбільше кредитів на житло за програмою єОселя

Кредити можна отримати під три або сім відсотків.

Кияни та мешканці Київської області отримали найбільше кредитів на житло за програмою єОселя - зображення
Фото: pixabay

Минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 173 кредити на 282 млн грн.

Про це повідомила заступник Міністра економіки України Надія Бігун.

Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці Київської області — 47 та міста Києва — 27. При тому мешканці Львівщини — 12, Одещини — 11. В інших регіонах — менш як десять.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (134 кредити), водночас 31 українець взяв кредит на купівлю квартири у забудовника, 8 — квартири в будинку, який зводиться.

Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови.

Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших категорій — учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян — ставка іпотеки становить 7%.

Так минулого тижня кредити під 3% отримали 90 військовослужбовців та силовиків, 24 педагоги, 9 медиків та 4 науковці, а кредити під 7% отримали 39 українців без власного житла, 2 ВПО та 5 ветеранів.

Програма єОселя почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифри та ПрАТ "Укрфінжитло". Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank.

Нею уже скористалося майже 8 000 українських родин загалом на 12,2 млрд грн.

Нагадаємо, "єОселя"- це пільгові кредити для українців на придбання житла.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.