Новини
Україна
Головні новини
Суспільство
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Керівництво ДАБІ України та в Київській області — одні виконувачі обов’язків, жодної відповідальності та прогули в робочий час

06.11.2019 Погляд

В.о. голови Держархбудінспекції Олександр Строкач та заступник директора Департаменту ДАБІ у Київській області Андрій Григоренко у робочий час відсутні на робочому місці.

Ірпінський міський осередок ГО “СТОП КОРУПЦІЇ” подав до ДАБІ України та Департаменту ДАБІ у Київській області ряд скарг щодо порушення містобудівного законодавства при будівництві ЖК “Синергія Сіті”, “Авіатор” та “Ютландія”.

Станом на 5 листопада 2019 року перевірки цих житлових комплексів завершені. Проте представники “СТОП КОРУПЦІЇ” не можуть ознайомитися із їх результатами.

Причина в тому, що керівництво ДАБІ України та Департаменту ДАБІ у Київській області відсутнє на робочому місці.

А особи, які представляють ці державні органи за відсутності керівництва на це у передбачений законом спосіб, неуповноважені та некомпетентні з питань проведених перевірок.

На сьогодні керівництво ДАБІ України представляє одноособово в.о. голови Держархбудінспекції Олександр Строкач, який працює без призначених заступників.

Зі слів в.о. начальника Управління організаційного забезпечення, зв’язків з громадськістю, ЗМІ та інформатизації ДАБІ України Наталії Коваленко, Строкач у робочий час відсутній на робочому місці та проводить зустрічі за межами організації.

Олександр Строкач

При цьому згідно з посадовою інструкцією голови ДАБІ України — керівник може відлучатися з робочого місця в робочий час виключно на офіційні заходи, на які він запрошений.

Враховуючи, що Строкач 5 листопада не брав участь у жодному офіційному заході та не проводив зустріч з профільним міністром, можна припустити, що цей посадовець у робочий час вирішує особисті питання, покинувши ввірений йому державний орган без керівництва.

Але не виключено, що в.о. голови Держархбудінспекції просто не хоче, щоб його підлеглі та представники громадськості бачили, з ким та з яких питань він проводить зустрічі.

Гідним послідовником Строкача є ще один виконувач обов’язків, але вже директора Департаменту ДАБІ в Київській області Андрій Григоренко, який у день прийому громадян терміново зникає з робочого місця.

Як наслідок, людей приймають особи, які не мають на це відповідних повноважень.

Водночас самі цього не заперечують, що не володіють колом питань, з якими до них на прийом прийшли громадяни та представники громадських організацій.

Андрій Григоренко та директор Департаменту дозвільних процедур ДАБІ України Ярослав Старущенко

Відомо, що Президент України Володимир Зеленський наголосив на необхідності до кінця 2019 року ліквідувати тотальну корупцію у сфері державного архітектурно-будівельного контролю та містобудування.

Відповідне завдання Глава держави поставив перед міністром розвитку громад та територій України Альоною Бабак на зустрічі з керівництвом Верховної Ради та Кабінетом Міністрів у Офісі Президента.

В.о. голови ДАБІ України Олександр Строкач та в.о директора Департаменту ДАБІ в Київській області Андрій Григоренко навряд чи зможуть забезпечити виконання завдання Президента.

Адже для цього їм для початку необхідно потрапити на роботу та налагодити належне функціонування державних органів, керівниками яких вони поки що вважаються.