Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я

Карантин в Україні продовжено до 11 травня

22.04.2020 Надiя Проценко 0

Оскільки, за підрахунками Національної академії наук України та Міністерства охорони здоров’я, пік захворюваності в Україні на COVID-19 наразі ще не настав, а очікується у період між 3 і 8 травня, Кабінет міністрів України продовжив карантин у країні до 11 травня. Про це заявив на засіданні уряду 22 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, уряд має чіткий план виходу з карантину. Він складається з 5 етапів. Уряд почне реалізовувати цей план як тільки складеться сприятлива епідеміологічна ситуація у країні. Для цього, за словами Дениса Шмигаля, має бути кілька підстав: якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5% та лікарні мають бути заповнені пацієнтами з COVID-19 менше, ніж на 50%. «Після цього йдемо по дорожній карті виходу з карантину і реалізовуємо наступні чотири етапи. Водночас у нас є декілька дуже важливих завдань, які ми маємо зробити до 11 травня: поступово збільшуємо кількість тестувань, покращуємо забезпечення лікарень та медиків, запроваджуємо систему Е-контролю за самоізоляцією як альтернативу обсервації та розроблюємо нові соціальні стандарти. Це насамперед носіння засобів індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та постійна дезінфекція», – зазначив Прем’єр-міністр.

За прогнозами, сприятлива епідеміологічна ситуація у країні складеться 11 травня. «Якщо все буде добре і епідемічна ситуація буде сприяти, то 11 травня ми зможемо говорити про відкриття парків та скверів, закладів торгівлі непродовольчими товарами, частини об’єктів побутових послуг. Можливо, будуть інші пом’якшувальні заходи. Але про них ми зможемо говорити пізніше», – уточнив прем’єр-міністр.

Нагадаємо, карантин в Україні розпочався 12 березня. Були зачинені навчальні заклади через загрозу епідемії коронавірусної інфекції і для недопущення її поширення. 17 березня була заборонена робота закладів розваг та громадського харчування (окрім приготування їжі на винос), обмежений рух транспорту. Залишились відчиненими продуктові магазини, побутових товарів та аптеки.

Спочатку карантинні обмеження мали тривати до 3 квітня, однак згодом уряд продовжив його ще на три тижні – до 24 квітня.

Україна неодмінно повернеться до звичного ритму життя, але загроза, на жаль, найближчим часом не зникне. І ми разом з усім світом маємо навчитися жити за нових умов, йдеться в телеграм-каналі прем’єр-міністра.

Читайте також Майже пів тисячі: кількість нових випадків COVID-19 в Україні росте