Новини
Довкілля
Київ

Каналізація під Дніпром: у Києві ремонтують труби для стоків з правого берега

26.08.2020 Гапон Юлія 000

У столиці відновлюють каналізаційні труби для стоків з Правобережжя Києва, які проходять під рікою Дніпро.

Ведеться реконструкція дюкерних переходів, які транспортують через Дніпро каналізаційні стоки з правобережної частини Києва на споруди Бортницької станції аерації. Про це повідомляє «Київводоканал».

Через ці дюкерні переходи - сталеві трубопроводи великого діаметру, прокладені під Дніпром - відходи транспортуються на бортницьку станцію для подальшого очищення.

Під рікою проходить 7 таких дюкерів діаметром 1400 мм: 4 з них споруджені у 1966 році, 2 - у 1975 році, і 1 - у 1989-му. Їхня довжина коливається від 890 до 995 м.

Через наявність у стічних водах великої кількості піску та інших забруднень при транспортуванні стічних вод нижня частина трубопроводів швидко руйнується, тому наразі вони потребують реконструкції, розповідають у водоканалі.

Проєкт передбачає реконструкцію всієї системи дюкерних переходів – самопливних та напірних ниток, камер з запірно-регулюючою арматурою, влаштування автоматизованої системи фіксації можливих аварійних витоків. На даному етапі виконується реконструкція 3 дюкерів (2 самопливних і 1 напірного).

Відновлювальні роботи будуть виконуватись методом затягування до трубопроводів гнучкого полімерного рукава, просоченого поліефірними смолами. Після нагрівання гарячою водою відбудеться полімерізація і рукав затвердіє.

Щоб не забруднити річкову воду під час робіт, трубопроводи відключили та здійснили заміщення стоків чистою водою.

Наразі на лівому та правому берегах Дніпра ведуться роботи із влаштування майданчиків з розміщення технологічних технологічних ліній для санації дюкерів, а незабаром розпочнуть основний етап реконструкції, яка має забезпечити стабільну подачу стічних вод правобережної частини Києва на споруди Бортницької станції аерації, попередити екологічні ризики та збільшити пропускну спроможність трубопроводів за рахунок використання нових полімерних матеріалів з низьким коефіцієнтом тертя.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв про те, що у Києві біля Повітрофлотського шляхопроводу розчистили Либідь.