Новини
Київщина
Бориспіль

Ізраїльський нумізмат намагався вивезти з України рідкісні монети

23.03.2021 Оксана Кириленко 0

126 старовинних монет та 6 банкнот мали прибути до Тель-Авіву.

Фото: Київської митниці

Найстарші в колекції - п’ятаки часів Катерини ІІ - 33 монети від 1760 року карбування та більш молодші - пенні Фінляндії, гроші Польщі, копійки Російської імперії та СРСР.

Про це повідомив Міжнародний аеропорт «Бориспіль» .

Іноземець обрав для проходження митного контролю «зелений коридор», чим гарантував відсутність у нього товарів та предметів, обов’язкових для декларування чи ж обмежених для вивезення.

«Однак під час перевірки скануючою системою, у валізі громадянина митники помітили характерні для монет форми. Монети та банкноти, сортовані у пакетики по номіналах та роках, знаходились у звичайній картонній коробочці серед речей пасажира», - розповіли митники.

Вони також зауважили, що на момент проходження митного контролю дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України предметів культурного вжитку громадянин не мав, до перетину лінії «зелений коридор» до інспекторів митниці не звертався та митної декларації не заповнював.

Таким чином громадянин порушив порядок проходження митного контролю, встановлений на «зеленому коридорі».

Монети та банкноти вилучено. Їх вартість та культурна цінність буде встановлена після проведення експертної оцінки.

Як повідомляв «Погляд», замість біжутерії – діаманотвий хрест: знахідка київських митників.

«Погляд» розповідав, що українець хотів отримати поштою 23 діаманти.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.