Новини
Україна
Спорт
Здоров'я
Різне

Як заохотити школярів до занять спортом: рішення МОН


У Міністерстві освіти зазначають, що 65% учнів мають недостатній рівень фізичної підготовленості.

Фото НУШ

У Міністерстві освіти стурбовані рівнем фізичної підготовленості  учнів. Результати проведеного у  2018/19 навчальному році оцінювання фізичної підготовленості серед учнівської молоді у понад 15 тисячах шкіл та закладів професійної освіти дають підстави до тривоги.

Ситуація ускладнилась через COVID-19

«65,1 % учнів у 2018/19 навчальному році мали недостатній рівень фізичної підготовленості. Протягом 2019/20 навчального року спостерігалось зниження рухової активності молоді. У 2020 році ситуація ускладнилась через введення карантинних заходів з спричинених значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19»,повідомляє ресурс Середня освіта.

І наголошує, що загалом до оцінювання було допущено лише 50,9 % школярів. А достатній рівень фізичної підготовленості продемонстрували 19,7 % учнів.

Тож МОН затвердило Рекомендації щодо стратегічного розвитку фізичного виховання та спортивної підготовки серед учнівської молоді на період до 2025 року. З ними можна ознайомитися за посиланням.

Зробити спорт доступним для школярів

«Метою Рекомендацій є визначення пріоритетних напрямків діяльності та розроблення механізмів для: створення умов до оздоровчої рухової активності та популяризація здорового способу життя; забезпечення доступності спорту для учнівської молоді; формування ціннісного ставлення до власного фізичного здоров'я, спортивних і духовних досягнень, гуманістичних цінностей і патріотичних почуттів; формування позитивного іміджу держави у світовому співтоваристві», зазначається у документі.

Як показує досвід, там, де дітей заохочуть до занять фізкультурою і спортом, вони мають не просто хороший рівень фізичної підготовленості, а й встановлюють спортивні рекорди. Так,  вишгородський спортсмен Ростислав Крижанівський встановив новий рекорд України з плавання.

А юні спортсменки із Яготина вибороли «золото» на фестивалі з художньої гімнастики.

Однак є ще не немало больових точок. Так, у Вишгороді нині тривають дискусії щодо реорганізації ДЮСШ з водних видів спорту. Батьки юних спортсменів, педагоги і громадськість переконані, що дітей хочуть позбавити можливості повноцінно тренуватись. Народний депутат Жан Беленюк зазначив, що питанням щодо ліквідації ДЮСШ займатиметься Генпрокуратура.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.